14:29:19 - چهارشنبه 23 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

همکاری با پرتغالی‌ها برای ایجاد مهمانسراهای تاریخی

همکاری با پرتغالی‌ها برای ایجاد مهمانسراهای تاریخی
معاون گردشگری کشور گفت: برای ایجاد مهمانسراهای تاریخی قرار است یک طرح مشترک با پرتغالی‌ها شکل بگیرد. بر همین اساس صحبت‌هایی برای سرمایه‌گذاری روی ۲۰ خانه سنتی انجام گرفته است.

شعار سال: معاون گردشگری کشور گفت: برای ایجاد مهمانسراهای تاریخی قرار است یک طرح مشترک با پرتغالی‌ها شکل بگیرد. بر همین اساس صحبت‌هایی برای سرمایه‌گذاری روی ۲۰ خانه سنتی انجام گرفته است.

ولی تیموری (معاون گردشگری کشور) درباره طرح مهمانسراهای تاریخی به خبرنگار ایلنا گفت: برای این موضوع قرار است یک طرح مشترک با پرتغالی‌ها شکل بگیرد و بر این اساس گروه پیشدان‌ها برای این موضوع طرحی را به ما ارائه داده‌اند که طرح به شدت خوبی بوده و در حال حاضر ترجمه شده است.

خبر جدید  تاریخی قلعه شاداب نیازمند ثبت ملی و حفاظت اضطراری است

وی افزود: بر مبنای این طرح قرار است روی ۲۰ خانه سنتی سرمایه‌گذاری انجام گیرد و آنها به مهمانسراهای تاریخی تبدیل شوند.

علی اصغر مونسان نیز درباره طرح مهمانسراهای تاریخی به ایلنا گفت: ما در دولت دوازدهم به اندازه ۱۲ سال گذشته واگذاری، افتتاح و بهره‌برداری از خانه‌های تاریخی را داشته‌ایم و همچنان نیز این موضوع را پر شتاب ادامه می‌دهیم.

خبر جدید  بنیاد در پی اجاره بها معوق، میراث فرهنگی در صدد حفظ آثار تاریخی

وی در پایان یادآور شد: این طرح علاوه بر ایجاد کسب و کار و اشتغال، گردشگران خارجی را نیز به خود جذب می‌کند. چراکه اکثر گردشگران خارجی به اقامتگاه‌های سنتی ما علاقمند هستند. به این ترتیب کاروانسراهای ما که برخی از آنها به شدت آسیب دیده بودند، به سرعت در حال واگذاری هستند. خوشبختانه روند این موضوع سرعت گرفته است.

خبر جدید  پیشنهاد ایجاد ویزای مشترک کشورهای اکو

گفتنی است این طرح مربوط به بناهایی است که تاریخچه فرهنگی و تاریخی دارند و با خانه‌های قدیمی بوم‌گردی متفاوت هستند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری کار ایران ایلنا، تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۷، کدخبر: ۷۱۸۸۸۰ ، www.ilna.ir


منبع :: http://shoaresal.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد