۱:۴۱:۳۳ - چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۸ اثر تاریخی در تهران در شورای عالی میراث فرهنگی ثبت ملی شد
محسن شیخالاسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه سفر و گردشگری گروه اجتماعی خبرگزاری آنا گفت: ۸ اثر تاریخی که دو اثر آن مربوط به منازل مسکونی در منطقه جنوب تهران است از سوی شورای عالی میراث فرهنگی ثبت ملی شدند. وی افزود: ورزشگاه امجدیه، زورخانه پولاد، دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، حمام سرپولکو دو منزل مسکونی […]

محسن شیخالاسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه سفر و گردشگری گروه اجتماعی خبرگزاری آنا گفت: ۸ اثر تاریخی که دو اثر آن مربوط به منازل مسکونی در منطقه جنوب تهران است از سوی شورای عالی میراث فرهنگی ثبت ملی شدند.

وی افزود: ورزشگاه امجدیه، زورخانه پولاد، دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، حمام سرپولکو دو منزل مسکونی در این لیست قرار دارند.

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران افزود: نکته مهم این است که شرایط نگهداری از این آثار به دستگاههای متولی واگذارشده و در واقع این اتفاق سبب میشود که این آثار از گزند حوادث در امان بماند و صیانت شود.

وی اضافه کرد: ثبت این آثار بخشهایی از میراث فرهنگی که در تهران مغفول مانده است مورد توجه قرار گیرد.

شیخالاسلامی افزود: هیچ دخل و تصرفی نمیتوان در این آثار انجام داد و این ساختمانهای تاریخی تحت نظارت و حفاظت اداره کل سازمان میراث فرهنگی استان تهران قرار دارد.

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهرانخاطرنشان کرد: هرگونه تغییر بازسازی این آثار بهجز سازمان میراث فرهنگی جرم بهحساب میآید.

انتهای پیام/۴۰۸۷/


منبع :: http://ana.ir

تبليغات
بانک پاسارگاد