0:39:49 - یکشنبه 6 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

۶۰ بنای تاریخی کشور با مشارکت سرمایه گذاران مرمت می شود

۶۰ بنای تاریخی کشور با مشارکت سرمایه گذاران مرمت می شود
سمنان – ایرنا – رئیس صندوق احیاء سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: تعداد ۶۰ بنای تاریخی کشور در سال آینده با حضور سرمایه گذاران مرمت می شود.

پرهام جانفشان عصر شنبه در حاشیه سفر خود به شهرستان دامغان در گفت و گو با ایرنا افزود: در صندوق احیاء آثار تاریخی با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، بناهای تاریخی احیاء شده و کاربری متناسب با جایگاه آن بنا تعریف می شود.
وی ابراز داشت: برای مرمت هر بنا به صورت مستقیم ۲۰ شغل و در مجموع در سال آینده یک هزار و ۲۰۰ فرصت شغلی به منظور مرمت بناهای تاریخی ایجاد می شود.
وی افزود: مبلغ سرمایه گذاری در سال ۹۸ برای مرمت بناهای تاریخی ۸۰۰ میلیارد ریال خواهد بود.
جانفشان خاطر نشان کرد: طبق برنامه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سالانه ۱۰۰ بنا در این صندوق وارد چرخه مرمت و بهره برداری می شود.
وی اضافه کرد: ورود سرمایه گذاران در حوزه آثار تاریخی، اقدامی بزرگ است که ایجاد اشتغال، رونق گردشگری و تقویت صنایع دستی را به همراه دارد.
رئیس صندوق احیاء سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصریح کرد: با توجه به اهمیت شهر دامغان از لحاظ تاریخی و وجود آثار تاریخی، کاروانسرا و مجموعه های گردشگری، زمینه ورود سرمایه گذاران فراهم است.
به گزارش ایرنا، ۷۰۰ هزار اثر تاریخی در کشور وجود دارد که از این تعداد ۳۲ هزار اثر تاریخی ثبت شده است.
رئیس صندوق احیاء سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی کشور، روز شنبه به منظور شرکت در مراسم بزرگداشت روز تاریخانه در دامغان حضور یافت.
دامغان در فاصله نزدیک به ۱۱۰ کیلومتری شرق مرکز استان سمنان واقع است.
۹۸۵۶/۷۴۰۸

خبر جدید  روزگاری که نفس هنر مانا از ایران باستان، به شماره افتاده


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد