9:10:22 - چهارشنبه 11 دسامبر 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

۲۵۰۰بنای تاریخی کشور نیازمند مرمت‌اند

۲۵۰۰بنای تاریخی کشور نیازمند مرمت‌اند
معاون توسعه مدیریت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از نیاز دو هزار و ۵٠٠بنای تاریخی کشور به مرمت خبر داد و گفت: بناهای تاریخی در کشور از اهمیت بالایی برخوردارند و حفاظت از آنها ضروری است.

محمد خیاطیان در مراسم کلنگ زنی مجموعه فرهنگی و گردشگری سرخه با اشاره به برخی مشکلات اعتباری در این بخش اظهار کرد: خوشبختانه از پتانسیل‌های مردمی برای مرمت بناهای تاریخی کشور استفاده می شود. وی ادامه داد:  توسعه کارگاه های صنایع دستی و جذب حمایت مردمی در مرمت آثار تاریخی، زمینه اشتغالزایی را توسط وزارت میراث فرهنگی فراهم کرده است. این مقام مسوول با بیان اینکه بهره برداری از میراث فرهنگی و گردشگری از برنامه‌های مهم این وزارتخانه است خاطرنشان کرد: ایران ظرفیت بالایی در زمینه گردشگری دارد و به رغم تحریم های ظالمانه صنعت گردشگری کشور رو به گسترش و فزونی است. معاون توسعه مدیریت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به افزایش سفر گردشگران خارجی به کشورمان گفت: ۶میلیون گردشگر خارجی در هفت ماهه امسال وارد کشور شدند. خیاطیان با تاکید براینکه باید به ظرفیت های گردشگری کشور توجه شود، افزود: با تلاش وزارت میراث فرهنگی اتفاقات خوبی در حوزه بوم گردی رقم خورده و بیش از یک هزار و ٩٠٠ واحد بوم گردی در کشور فعال است. معاون توسعه مدیریت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی مجموعه گردشگری سرخه یادآوری کرد: مجموعه فرهنگی و گردشگری سرخه تا پایان دولت دوازدهم به بهره برداری می رسد.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  اسرائیل با ایجاد دپارتمان‌های باستان‌شناسی سعی دارد به خود مشروعیت دهد/ اشکانیان هم برای خود قبر پیش‌خرید می‌کردند/ بزرگترین شهرهای ساسانی در سیمره و لرستان هستند
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد