18:35:33 - سه‌شنبه 2 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

۱۳فروردین را در موزه‌ها بدر نکنید

۱۳فروردین را در موزه‌ها بدر نکنید
مجموعه بناها و موزه‌های تحت نظرسازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که دارای محوطه‌های باز و فضای سبزند، سه‌شنبه ۱۳ فروردین – روز طبیعت – تعطیل هستند.

شعار سال : مجموعه بناها و موزه‌های تحت نظرسازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که دارای محوطه‌های باز و فضای سبزند، سه‌شنبه ۱۳ فروردین – روز طبیعت – تعطیل هستند.

محمدرضا کارگر – مدیر اداره کل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی – اظهار کرد: با توجه به تجربه‌ی تلخی که گاهی اوقات از وضعیت فضاهای سبز در روزهای تعطیل داشته‌ایم، از چند سال گذشته، موزه‌ها و بناهای تاریخی دارای فضای سبز که زیر نظر سازمان میراث فرهنگی‌اند، تعطیل می‌شوند.

کارگر هیچ نامی از موزه‌ای مشخص به زبان نیاورد، اما تاکید کرد: موزه‌های که پتانسیل استفاده مردم از فضاهای سبز آن‌ها را دارند، تعطیل می‌شود.

خبر جدید  شرایط اعزام زائر به سوریه بررسی می‌شود

مسعود نصرتی، مدیر مجموعه جهانی کاخ گلستان نیز با اعلام تعطیلی این مجموعه‌ی تاریخی در روز طبیعت، گفت: تجربه باز بودن کاخ گلستان در روز ۱۳ فروردین مشابه تجربه‌ای است که فضای سبز این مجموعه در روزهایی که بازدید رایگان اعلام می‌شود، یکسان است، بنابراین هر سال این مجموعه در روز ۱۳ فروردین تعطیل است.

وی تاکید کرد: بازدید از مجموعه کاخ گلستان، در سه روز پایانی تعطیلات، مانند روزهای قبل، ادامه خواهد داشت.

خبر جدید  ارز حجاج نیمائی است/ لیست انتظار به 14 سال رسیده/ 5 توصیه به حجاج

کیا پارسا – مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد – نیز اعلام کرد: این مجموعه در روز ۱۳ فروردین تعطیل است، اما سه روز پایانی تعطیلات (۱۴ – ۱۵ و ۱۶ فروردین) مانند دیگر روزهای تعطیلات نوروزی فعال و از ساعت ۹ تا ۱۹ به روی مخاطبان باز است.

مجموعه‌ی فرهنگی تاریخی نیاوران نیز در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است:‌ «این مجموعه با توجه به دارا بودن فضای سبز وسیع و به منظور حفاظت از باغ تاریخی نیاوران و پیشگیری از بروز آسیب های جبران ناپذیر، در ۱۳ فروردین تعطیل است.»

خبر جدید  ۵ توصیه به گردشگران نوروزی

اما موزه ملی ایران، برخلاف این فضاهای موزه‌ای، سیزدهمین فروردین و روز طبیعت همچنان به کار خود ادامه می‌دهد. موزه‌های ایران باستان، دوران اسلامی و نمایشگاه‌های “باستان شناسی و هنر سرزمین هلند”، “گزیده ای از چهاردهه کشفیات باستان شناسی ایران” و”میراث باستان‌شناسی تهران” از ساعت ۹ الی ۱۷ برای حضور مخاطبان فعال هستند.


شعار سال،بااندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا،تاریخ انتشار:۱۲فروردین ۱۳۹۸،کد خبر:۹۸۰۱۱۲۰۳۴۷۵،www.isna.ir


منبع :: http://shoaresal.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد