11:29:17 - یکشنبه 28 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

۶میلیون نفر در انتظار حج عمره هستند/ رایزنی با دولت عربستان برای ازسرگیری عمره

۶میلیون نفر در انتظار حج عمره هستند/ رایزنی با دولت عربستان برای ازسرگیری عمره
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: ۶میلیون نفر در انتظار سفر عمره هستند که در شورای عالی حج مقرر شد رایزنی‌هایی با دولت عربستان ضمن حفظ کرامت ایرانیان صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علیرضا رشیدیان در گفتوگوی زنده تلویزیونی در شبکه خبر اظهار داشت: اولین بازگشت حجاج ایرانی از حج تمتع ۲۵ مرداد و آخرین پرواز آنها ۱۳ شهریور خواهد بود. بهطور کلی سفر حج تمتع زائران بین ۲۸ تا ۳۵ روز خواهد بود اما ممکن است سفر برخی از کاروانها به بیش از ۳۵ روز افزایش یابد.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه بخش اعظم حجاج بهصورت ارزی است، تصریح کرد: سال گذشته سفر حجاج با ارز سههزار و ۸۰۰ تومانی انجام شد که امسال با عنایت دولت این سفر با ارز ۷هزار تومانی تأمین اعتبار شده است البته با این وضعیت نیز هزینه سفر به بیش از ۳۰ میلیون تومان میرسید اما ترفندهایی بهکار بردیم تا هزینه سفر کاهش یابد.

خبر جدید  یخ‌زدگی ۴ جاده کشور/ "کولاک" جاده شاهرود ـ آزادشهر را مسدود کرد

وی افزود: از جمله اقداماتی که به کاهش هزینه سفر حجاج منجر شد اجاره زودهنگام مسکن (هتلها) بود، بدین ترتیب با درنظرگرفتن سایر موارد هزینه حج کمتر از آن چیزی که پیشبینی کردهایم تمام شد و حداقل هزینه سفر حجاج به ۲۱ میلیون تومان رسید.

رئیس سازمان حج و زیارت درباره بازگشت گوشت قربانی حجاج نیز گفت: این موضوع سالهای گذشته نیز دنبال شد و براساس آن رایزنیهایی با سازمان دامپزشکی صورت گرفت. سازمان دامپزشکی دقتهایی برای درنظرگرفتن سلامت دارد که جلساتی برای این موضوع برگزار شده و اگر مسئله بهداشت و حملونقل قربانیها حل شود امسال میتوانیم بخشی از قربانیها را به کشور بازگردانیم.

خبر جدید  پروژه ساخت گنبد جدید حرم امام حسین(ع) در مراحل پایانی است

وی درباره متقاضیان عمره مفرده نیز گفت: ۶ میلیون نفر در انتظار سفر عمره هستند که در شورای عالی حج مقرر شد رایزنیهایی با دولت عربستان ضمن حفظ کرامت ایرانیان صورت گیرد تا زمینه انجام این سفر نیز برای افرادی که در انتظار هستند فراهم شود. مسلماً تحقق این امر تابع موافقت دولت عربستان است.

خبر جدید  آغاز به کار ترمینال فرودگاهی «سلام» با پروازهای حج تمتع امسال

انتهای پیام/*


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد