۱۱:۳۲:۰۳ - پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۲۸ اردیبهشت‌ بازدید از موزه‌ها رایگان است
مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی گفت: روز ۲۸ اردیبهشت، بازدید از تمام موزه‌ها و اماکن فرهنگی تاریخی تحت پوشش سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور رایگان است.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ محمدرضا کارگر با تبریک فرا رسیدن روز جهانی موزهها اظهار کرد: به همین مناسبت برنامههای مختلفی در تهران و استانهای مختلف تدارک دیده شده که بر اساس زمانبندیهای انجامشده، برگزار خواهد شد.

مدیرکل موزههاو اموال منقول تاریخی خاطرنشان کرد: بر اساس برنامهریزیهای انجام شده هر استان برنامههای متنوعی را برای بزرگداشت روز جهانی موزهها تدارک دیده و این در حالی است که موزهها و مجموعههای فرهنگی تاریخی تحت پوشش سازمان میراث فرهنگی نیز هرکدام برنامه هایی را برای گرامیداشت این روز تدارک دیدهاند.

کارگر افزود: روز ۲۸ اردیبهشت، بازدید از تمام موزههاو اماکن فرهنگی تاریخی تحت پوشش سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای تمامی علاقهمندانرایگان است.

مدیر کل موزههاو اموال منقول تاریخی ادامه داد: در برنامههاییکه در استانهای مختلف برگزار خواهد شد، از موزهدارانبرتر و افرادی که به رشد و رونق موزه و موزهداریکمک کردهاندتجلیل میشود.

وی افزود: به همین مناسبت در تهران نیز برنامهایبا مشارکت ایکوم در فرهنگستان هنر در روز شنبه ۲۸ اردیبهشت برگزار خواهد شد.

کارگر گفت: روز چهارشنبه ۱ خرداد ۹۸ نیز برنامهای با هدف تجلیل از فعالان موزه و موزهداریبا حضور دکتر علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برگزار خواهد شد.

وی افزود: همچنین مراسمی با عنوان دور همنشینیتمام موزهدارانکشور تدارک دیده شده که بعد از ماه مبارک رمضان برگزار میشود.

انتهای پیام/


منبع :: ۲۸ اردیبهشت‌ بازدید از موزه‌ها رایگان است

تبليغات
بانک پاسارگاد