۱۰:۴۷:۵۳ - یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

۲۵ میلیارد تومان برای توسعه گردشگری در ۲۸۰ روستا اختصاص یافت

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: توسعه زیرساخت‌های گردشگری در ۲۸۰ روستای هدف، با اعتبار ۲۵ میلیارد تومان محقق شده است.
۲۵ میلیارد تومان برای توسعه گردشگری در ۲۸۰ روستا اختصاص یافت

شعار سال : سعیدرضا جندقیان روز یکشنبه  افزود: تحقق اقتصاد مقاومتی در روستاها را مدنظر قرار داده‌ایم و در راستای توسعه گردشگری روستایی، اکوتوریسم، بوم‌گردی و بسترسازی برای توسعه مشاغل دانش‌بنیان و روستاها اقداماتی صورت گرفته است.
وی ادامه داد: ساختار نظام مالی دهیاری‌ها با رویکرد مدیریت هزینه، کاهش هزینه‌های غیرضروری و کاهش وابستگی به کمک‌های دولت در راستای استقلال مالی و کاهش بار مالی دولت اصلاح شده است. همچنین با حمایت دیگر دستگاه‌ها، شناسایی و معرفی فرصت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری و کمک به تسهیل فرایند سرمایه‌گذاری در روستا اتفاق افتاده است.

تایید لایحه دهیاری‌ها در کمیسیون کلان شهرهای دولت
معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: لایحه دهیاری‌ها به تازگی در کمیسیون کلان شهرهای دولت تأیید و به زودی در جلسه هیأت وزیران مطرح می‌شود. همچنین اصلاح آئین نامه استخدامی دهیاری‌ها و آئین نامه اجرایی قانون شوراها در کمیسیون اجتماعی دولت تأیید شده است و به زودی در جلسه هیأت وزیران مطرح می‌شود.
وی توجه به مباحث اقتصادی و معیشتی روستاها را از جمله اولویت‌های کاری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور برشمرد و گفت: در دو سال گذشته ۶۵۰ طرح درآمدزا و اشتغالزای دهیاری‌ها برای اعطای تسهیلات به بانک معرفی شدند.
جندقیان در خصوص ثبات مدیریتی دهیاران اظهار داشت: در زمان فعالیت شوراهای پنجم روستا، ۷۲.۵ درصد دهیاران دوره چهارم در سمت خود ابقا و حدود ۵ درصد در روستای دیگری در سمت دهیاری مشغول به کار شدند.
شعار سال،بااندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری ایرنا،تاریخ انتشار: ۲۳ تیرماه ۱۳۹۸،کدخبر:۸۳۳۹۳۴۵۳،www.irna.ir

منبع :: ۲۵ میلیارد تومان برای توسعه گردشگری در ۲۸۰ روستا اختصاص یافت

تبليغات
بانک پاسارگاد