10:51:05 - چهارشنبه 17 جولای 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

۱۳.۵ میلیارد تومان بودجه پایگاه‌های میراث جهانی و ملی هنوز در خزانه است

۱۳.۵ میلیارد تومان بودجه پایگاه‌های میراث جهانی و ملی هنوز در خزانه است
فرهاد عزیزی مدیرکل دفتر امور پایگاه‌های جهانی با اشاره به آنکه سازمان برنامه و بودجه، با بودجه مورد نیاز پایگاه‌های میراث جهانی موافقت کرده است، گفت: هنوز نتوانسته‌ایم آنچه تخصیص یافته را دریافت کنیم.

شعار سال: مدیرکل دفتر امور پایگاه‌های جهانی با اشاره به آنکه سازمان برنامه و بودجه، با بودجه مورد نیاز پایگاه‌های میراث جهانی موافقت کرده است، گفت: هنوز نتوانسته‌ایم آنچه تخصیص یافته را دریافت کنیم.

از اسفند ماه سال گذشته (۹۷) بود که اخبار عدم پرداخت حقوق و دستمزد کارگران و استادکاران فعال در پایگاه‌های میراث جهانی مطرح شد. این روند تاکنون که به اواخر چهارمین ماه سال (۹۸) نزدیک می‌شویم، ادامه یافته و کارگران هنوز حقوق و دستمزد خود را دریافت نکرده‌اند.

البته این عدم پرداخت حقوق و دستمزد کارگران به اواسط سال ۹۷ نیز می‌رسد چنانکه در بهمن‌ماه سال ۹۷ شاهد اعتراض کارگران پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه به دلیل پرداخت نشدن ۴ ماه حقوق آنها بودیم.

این اعتراضات نه تنها در پایگاه جهانی چغازنبیل و هفت تپه بلکه در پایگاه میراث جهانی سلطانیه در زنجان نیز اتفاق افتاده است.

خبر جدید  سه پاسخ آتش «حسن‌آباد»

فرهاد عزیزی (مدیرکل دفتر امور پایگاه‌های جهانی) با اشاره به آنکه اوضاع اعتبارات به گونه‌ای‌ست که باید برویم و برای پول گرفتن بجنگیم، ادامه داد: در این میان و در چنین اوضاعی، همیشه سرِ کارگران کلاه می‌رود. درحالی‌که استادکاران و کارگران مهم‌ترین افرادی هستند که در میراث جهانی کار می‌کنند و پرداخت دستمزد آنها بسیار اهمیت دارد اما وقتی محدودیت اعتباری داریم بیشترین فشار به کارگران وارد می‌شود.

او تاکید کرد: نباید فراموش کرد که هزینه‌های پروژه‌های میراث جهانی از اعتبارات عمرانی تامین می‌شود. در شرایط عادی، آخرین مرحله تخصیص بودجه به گونه‌ای‌ست که معمولا تا ۳۱ تیرماه که پایان سال مالی به حساب می‌آید، پول نگه می‌داریم و کار را پیش می‌بریم؛ اما امسال به دلیل وقوع سیل، آخرین مرحله پرداخت بودجه به ما، باطل شد. از این رو در آغاز سال ۹۸ درخصوص پرداخت حقوق و دستمزد کارگران پایگاه‌های میراث جهانی با مشکل روبه رو شدیم.

خبر جدید  هزینه سفر زمینی و هوایی به عتبات

عزیزی با اشاره به آنکه سازمان برنامه و بودجه، با بودجه مورد نیاز پایگاه‌های میراث جهانی موافقت کرده است، گفت: مکاتبات لازم با دارایی نیز انجام شده و مبلغی حدود ۸ و نیم میلیارد تومان به پایگاه‌های میراث جهانی و حدود ۵ میلیارد تومان هم به میراث ملی اختصاص داده‌ شده است که اکنون در خزانه است. البته هنوز نتوانسته‌ایم آنچه تخصیص یافته را دریافت کنیم.

مدیرکل دفتر امور پایگاه‌های جهانی خاطرنشان کرد: دارایی هر روز قول پرداخت این پول را می‌دهد ما نیز پیگیری‌های لازم برای دریافت این پول را از دارایی انجام می‌دهیم اما هنوز به نتیجه نرسیده‌ایم و این مبلغ هنوز پرداخت نشده.

او یادآور شد: کارگران و استاد کاران در هر شرایطی که باشد کار می‌کنند اما قطعا این شرایط، شایسته آنها نیست. نباید فراموش کرد که میراث جهانی ایران، ویترین کشور است و باید کانالی خاص برای تامین بودجه آن در نظر گرفته شود. سال‌هاست به این مهم تاکید می‌کنیم اما مورد توجه قرار نمی‌گیرد. وقتی چنین تنش‌هایی در حوزه حقوق و دستمزد اتفاق می‌افتد تمام برنامه‌های پایگاه‌های میراث جهانی تحت تاثیر قرار می‌گیرد. در بسیاری از موارد شاهد فعالیت استادکارانی هستیم که بیش از ۲۰ یا ۲۵ سال در یک پایگاه میراث جهانی مشغول هستند، چنین برخوردی با آنها درست و در شان میراث جهانی نیست.

خبر جدید  برای بازگرداندن گوشت‌های قربانی حج به کشور، با عربستان مذاکره می کنیم

شعار سال ،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایلنا،تاریخ انتشار:۲۵تیر۱۳۹۸،کدخبر:۷۸۶۱۵۲،www.ilna.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
آدرس وبسایت منبع :: http://shoaresal.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد