8:16:51 - چهارشنبه 11 سپتامبر 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

یک موزه‌دار ایرانی به عضویت هیأت اجرایی ایکوم درآمد

یک موزه‌دار ایرانی به عضویت هیأت اجرایی ایکوم درآمد
ایلنا: با آرای چشمگیر و برای اولین بار در تاریخ ایکوم؛ یک موزه‌دار ایرانی به عضویت هیأت اجرایی شورای بین‌المللی موزه‌ها برگزیده شد.

با آرای چشمگیر و برای اولین بار در تاریخ ایکوم؛ یک موزه‌دار ایرانی به عضویت هیأت اجرایی شورای بین‌المللی موزه‌ها برگزیده شد. به گزارش ایلنا، در هفتمین روز از بیست و پنجمین کنفرانس عمومی شورای بین‌المللی موزه‌ها (ایکوم) گلناز گلصباحی، موزه‌دار ایرانی برای سه سال به عضویت هیأت اجرایی ایکوم برگزیده شد. این انتخاب در جریان نشست رؤسای ایکوم کشورهای جهان که روز شنبه، ۱۶ شهریورماه در شهر کیوتوی ژاپن برگزار شد، صورت گرفت و طی آن گلصباحی با آرای چشمگیر در رتبه چهارم قرار گرفت. این نخستین بار است که یک موزه‌دار ایرانی به عضویت هیأت اجرایی ایکوم جهانی برگزیده می‌شود. در انتخابات امروز، «سوی آکسوی» از ترکیه به عنوان رییس ایکوم جهانی، «آن لاشون» از چین و «آلبرتو گارلاندینی» از ایتالیا به عنوان معاونان وی و «اِما ناردی» از ایتالیا به عنوان خزانه‌دار انتخاب شدند. گلصباحی از سال ۲۰۰۲ عضو ایکوم بوده و در سال‌های گذشته حضور و مشارکت جدی در کنفرانس‌ها و نشست‌های ایکوم داشته است.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  موز‌ه‌های برتر سال معرفی شدند/ موزه به یکی از مهم‌ترین میعادگاه‌های فرهنگ تبدیل شده/ نمایشگاه‌های مشترک گامی مؤثر در توسعه صلح و دوستی میان دولت‌ها و ملت‌هاست
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد