14:34:25 - چهارشنبه 23 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

یک سامانه گرم و مرطوب از اواسط هفته آینده وارد کشور می‌شود/ باز هم باران می‌بارد

یک سامانه گرم و مرطوب از اواسط هفته آینده وارد کشور می‌شود/ باز هم باران می‌بارد
یک هواشناس برجسته با اعلام این خبر که یک سامانه گرم و مرطوب از اواسط هفته آینده وارد کشور شده و تا ۱۵ بهمن ماه به طور متناوب بارندگی ایجاد خواهد کرد، گفت: هوا تا اواسط بهمن‌ماه گرم‌تر از نرمال خواهد بود.

حسین اردکانی از بنیانگذاران هواشناسی در ایران و مدرس دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار گروه محیط زیست و گردشگری خبرگزاری فارس، با بیان اینکه طبق سنت ایران بازه زمانی ۶ تا ۱۴ بهمن چهار،چهار نامیده می‌شود گفت: این بازه زمانی به این صورت است که ۴ روز پس از اتمام چله بزرگ (از اول دی‌ماه تا ۱۰بهمن) و ۴ روز شروع چله کوچک (۱۰ بهمن تا ۳۰ بهمن) را در بر می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه در بازه زمانی چهار، چهار امسال به استثنای مناطق مرتفع، هوای بارانی و نسبتا گرمی را برخلاف سال گذشته تجربه خواهیم کرد.

خبر جدید  محیط زیست به جای پاسخگویی درباره «مجید توکلی» رسانه‌ها را دروغگو خواند

اردکانی ابراز داشت: در تحقیقاتی که با کمک چند تن از دانشجویانم با در دست داشتن اطلاعات هواشناسی ۵۰ ساله گذشته که در ارتفاع ۸۰ هزار پایی در نیمکره شمالی انجام شد، داشتم به این نتیجه رسیدم که در این بازه زمانی ۸ روزه که معروف به چهار چهار است، حدود ۸۰ درصد موارد امواج سرد و برفی و حدود ۱۵ ـ ۱۸ درصد موارد امواج گرم بارانی و حدود ۲ درصد هوا کاملا آرام بوده است.

خبر جدید  برنامه‌های ویژه محیط زیست تهران برای منطقه حفاظت شده ورجین

این استاد برجسته هواشناسی با یادآوری این نکته اینکه ششم بهمن سال گذشته یک توده هوای سردی وارد کشور شد و برف سنگینی  بارید که باعث بسته شدن فرودگاههای بین المللی کشور نیز شد، گفت: اما امسال پیش بینی می‌کنم که در این بازه زمانی ایران در فاز امواج گرم و بارانی باشد.

وی ادامه داد: به استثنای مناطق مرتفع که برف خواهد بارید در این بازه زمانی هوای سرد متوسط (Mlidle cold speill) را تجربه خواهیم کرد.

خبر جدید  بهبود حال دریاچه ارومیه حاصل بارندگی‌هاست نه اقدامات ستاد احیا

اردکانی با اشاره به اینکه در دهه سوم بهمن ماه تا اوائل اسفند در صورت وقوع یک دوره سرد نسبتا شدید، بارش‌هایی را خواهیم داشت، خاطرنشان کرد: سامانه گرم و مرطوب از اواسط هفته آینده تا ۱۵ بهمن ماه به طور متناوب بارندگی ایجاد خواهند کرد و هوای در این دوره گرم‌تر از نرمال خواهد بود.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.farsnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد