0:59:45 - یکشنبه 13 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

یک تغییر مهم در میدان مشق / موزه‌های بزرگ تهران پیوند خوردند

یک تغییر مهم در میدان مشق / موزه‌های بزرگ تهران پیوند خوردند
پیوند جغرافیایی میان موزه‌های بزرگ تهران در میدان مشق با زدودن و کاهش محدودیت‌های دسترسی به محوطه تاریخی باغ ملی و بازگشایی درهای جداکننده نرده‌ای – دوباره برپا شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، با دگرگونیهای پدیدآمده در زمینه راههای دسترسی ورودی به محوطه تاریخی باغ ملی تهران به ویژه گشایش ورودی نردههای جداکننده میان کتابخانه و موزه ملی ملک و موزه ملی ایران، گردشگران و جهانگردان به آسانی میتوانند میان موزههای بزرگ تهران در پهنه و همسایگی محوطه تاریخی باغ ملی (میدان مشق) رفتوآمد کنند.

از بهار سال ۱۳۹۶ خورشیدی، با تصمیم وزارت امور خارجه، پارهای محدودیتهای دسترسی به محوطه تاریخی باغ ملی تهران- که ساختمانهای اداری وزارت امور خارجه به همراه موزههای بزرگ تهران و دانشگاه هنر در این محدوده تاریخی جای گرفتهاند- پدیدار شد.

این محدودیتها تاثیری بسیار در فرآیند گردشگری در این محوطه زیبای تاریخی گذاشت. کتابخانه و موزه ملی ملک به همراه موزههای ملی ایران، پست، علوم و فناوری، سکه بانک سپه و عبرت ایران که در یک مسیر زنجیروار در همسایگی یکدیگر در پهنه یا نزدیکی این محوطه تاریخی جای گرفتهاند، از محدودیتهای یادشده، در زمینه جذب گردشگر ایرانی و غیر ایرانی آسیب فراوان دیدند.

خبر جدید  اعلام آمادگی موسسه شرق‌شناسی شیکاگو برای تحویل ۱۷۸۰ لوح گلی هخامنشی

این مسئله همچنین پیوند فیزیکی میان این موزهها را با اختلال و گسستگی روبهرو کرد؛ بدینترتیب که با بستهشدن ورودی نردههای ضلع جنوب غربی محوطه باغ ملی، پیوند جغرافیایی و فیزیکی میان موزه ملی ایران با کتابخانه و موزه ملی ملک و موزه پست گسسته شد و گردشگرانی که به بازدید یکباره از هر سه موزه تمایل داشتند، با گرفتاریهای رفتوآمد روبهرو شدند. پارهای از این محدودیتها- همچون بازگشایی ورودی سردر باغ ملی در روزهای پنجشنبه- با کوشش کتابخانه و موزه ملی ملک و همراهی وزارت امور خارجه برداشته شد و گردشگران توانستند در روزهای پنجشنبه از کتابخانه و موزه ملی ملک همچون سالهای گذشته بازدید کنند.

خبر جدید  مه‌گرفتگی در ۸ جاده کشور

مسئله گسستگی پیوند میان موزهها اما همچنان با بستهبودن درهای نردهای جنوب شرقی و جنوب غربی محوطه تاریخی باغ ملی تهران برپا بود و تاثیری فراوان در میزان جذب گردشگر میگذاشت. اکنون با هماهنگیهای انجامشده میان شهرداری تهران و وزارت امور خارجه، با افزایش ساعتِ بازبودن ورودیهای دسترسی به محوطه تاریخی باغ ملی، همچنین بازگشایش درهای نردهای جنوب شرقی و جنوب غربی، پیوند میان موزههای موجود در پهنه و همسایگی محوطه باغ ملی همچون گذشته برپا شده است.

این مسئله روزهایی بهتر در زمینه جذب گردشگر ایرانی و غیر ایرانی برای موزههای یادشده را نوید میدهد.

گردشگران بدینترتیب به آسانی میتوانند از محوطه باغ ملی، میان موزههای ملی ایران، پست، عبرت، علوم و فناوری، سکه بانک سپه و کتابخانه و موزه ملی ملک جابهجا شوند و بدون گذراندن مسافت بسیار که با سختی همراه میشد، از آنها بازدید کنند.

خبر جدید  صدور ویزا برای زائران و گردشگران ایرانی و عراقی رایگان شد

بازگشایی نردههای ضلع جنوب غربی محوطه تاریخی باغ ملی به ویژه برای کتابخانه و موزه ملی ملک و موزه ملی ایران اهمیت فراوان دارد؛ از آنجا که بازدیدکنندگان هریک از این دو موزه بزرگ کشور- که یکی نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران و دیگری نخستین موزه رسمی دولتی ایران به شمار میآید- به آسانی میتوانند میان این دو گنجینه تاریخی- فرهنگی جابهجا شوند و از هر دو بازدید کنند.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد