12:02:51 - دوشنبه 21 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

یزد پایتخت نمادین سبز جهان شد

یزد پایتخت نمادین سبز جهان شد
محمد حسن امامی در گفتگو باخبرنگار حوزه محیطزیست گروه اجتماعی خبرگزاری آنا با بیان اینکه شهر یزد از لحاظ تاریخی رویکرد کاهش پسماند و پساب و همچنین تولید انرژی را با کمترین آلودگی داشته است، اظهار کرد: براساس یک ارزیابی ۱۸ ماهه توسط سازمان ملل متحد و بنیاد جهانی انرژی، شهر یزد بهعنوان شهر پایدار […]

محمد حسن امامی در گفتگو باخبرنگار حوزه محیطزیست گروه اجتماعی خبرگزاری آنا با بیان اینکه شهر یزد از لحاظ تاریخی رویکرد کاهش پسماند و پساب و همچنین تولید انرژی را با کمترین آلودگی داشته است، اظهار کرد: براساس یک ارزیابی ۱۸ ماهه توسط سازمان ملل متحد و بنیاد جهانی انرژی، شهر یزد بهعنوان شهر پایدار جهان انتخاب شد.

وی ضمن اشاره به برگزاری کنفرانس بینالمللی شهرهای پایدار که هشتم و نهم بهمن ماه در شهر یزد برگزار میشود افزود: نمایندگان ۸۲ کشور و ۲۷ شهردار در این مراسم دو روزه حضور خواهند داشت و شهرداران یکهزار شهر هم بهطور مستقیم این برنامه را مشاهده خواهند کرد.

خبر جدید  ساخت و ساز در محوطه‌های تاریخی از این پس به جای جریمه، تخریب می‌شود

رئیس انجمن مدیریت سبز ایران تصریح کرد: قرار است در این مراسم شهر یزد بهعنوان پایتخت نمادین سبز جهان انتخاب شده و دبیرخانه شهرهای پایدار نیز در این شهر تشکیل شود تا از این پس جوایز پروژههای برتر در مباحث توسعه پایدار در یزد اعطا شود.

امامی در ادامه اذعان کرد: بنیاد جهانی انرژی یکی از تشکلهای وابسته سازمان ملل متحد است که ۱۸۵ کشور در آن عضویت دارند و هر ساله حدود ۳ هزار و ۵۰۰ طرح را از طرف اعضا دریافت و ارزیابی میکند و در پایان فرآیند ارزیابی ۱۵ طرح را انتخاب و ضمن معرفی برنامههای آنها در جهان، جوایز ۱۰ هزار یورویی به آنها اعطا میکند.

خبر جدید  مسافران نوروزی قبل از سفر از وضعیت هوا مطلع شوند

گفتنی است مراسم جهانی شهر پایدار و اجلاس جهانی بنیاد جهانی انرژی به همت انجمن مدیریت سبز ایران هشتم و نهم بهمن ماه در شهر یزد برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/۴۱۰۵/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد