13:47:00 - جمعه 16 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

گل طلایی آقای گل جهان در آوردگاه فرهنگ

گل طلایی آقای گل جهان در آوردگاه فرهنگ
کد خبر: ۸۲۸۳۳۵۲۱ (۶۳۹۲۲۲۱) تاریخ خبر: ۱۳۹۶/۱۱/۲۷ ساعت: ۱۰:۱۷ ‘; $.ajax({ type: “Post”, url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”, data: “{data:’” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:’” + captcha + “‘ }”, contentType: “application/json; charset=utf-8”, dataType: “json”, success: function (msg) { if (msg.d == “”) { //alert(‘با موفقیت ارسال شد’); ResultText.innerHTML = “ […]

کد خبر:


‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}

به گزارش خبرنگار ایرنا این هفته سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری روز های پرتکاپویی سپری کرد.
در شرایطی که امسال صنایع دستی بخش فعال تر این سازمان بوده این هفته میراث فرهنگی و گردشگری دو بخش پررنگ تری بودند که انگار در پایان سال، جان تازه ای گرفته اند.

** قطار مثلث طلایی ؛ یک فرصت طلایی
در سه گانه سازمان میراث فرهنگی، ابتدای هفته خبر ورود نخستین قطار گردشگری با عنوان ‘مثلث طلایی’ (مسیر تهران- شیراز-اصفهان- یزد)، روز شنبه همزمان با نهمین روز دهه فجر و سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی وارد ایستگاه راه آهن اصفهان شد.
این قطار با سه سالن چهار تخته ۴۰ نفره غزال شرکت ‘ریل سیر کوثر’ و یک واگن رستوران با ۶۰ مسافر، بعداز ظهر چهارشنبه ۱۸ بهمن از ایستگاه تهران حرکت خود را آغاز کرد و روز پنجشنبه ۱۹ بهمن به ایستگاه سعادت شهر استان فارس وارد شد.
طرح ‘مثلث طلایی گردشگری ایران’ شامل سه استان فارس، اصفهان و یزد است که توسط مسئولان این استان ها به تصویب رسیده و اقدامی نو و مورد حمایت ویژه هر سه استان برای برند سازی در بخش گردشگری محسوب می شود.
طرح مثلث طلایی گردشگری ایران توسط بخش دولتی و خصوصی اجرا می شود.
از سال ۱۳۹۳ تاکنون ۲۰ قطار و امسال چهار قطار گردشگری بین المللی وارد اصفهان شده است.

** نقض رای ابطال ثبت ملی خانه تاریخی علیزاده
با پیگیری به موقع و ارائه مستندات لازم در دیوان عدالت اداری توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران ، رای بدوی ابطال ثبت ملی خانه تاریخی علیزاده نقض و شکایت شاکیان رد شد.
با بررسی و ارائه مستندات لازم توسط کارشناسان و پیگیری بخش حقوقی سازمان میراث فرهنگی رای بدوی ابطال ثبت ملی خانه تاریخی علیزاده توسط دیوان عدالت اداری صادر و این بنا در ثبت ملی باقی ماند.
پیش از این، خانه علیزاده براساس رای دیوان عدالت ابطال ثبت و از فهرست میراث‌فرهنگی ملی خارج شده بود که پرونده این موضوع از چند ماه اخیر در دیوان عدالت اداری مورد بررسی است.
خانه تاریخی مهندس علیزاده بهترین معمار تهران حدود ۴۵ سال پیش در دوره پهلوی دوم در پیچیده ترین شکل ممکن بر روی تپه های خیابان الهیه در پنج طبقه ساخته شده، این خانه از لحاظ فنی واجد ارزش فرهنگی و معماری ویژه است.
خانه تاریخی علیزاده در خیابان آفریقا، تقاطع بزرگراه مدرس، خیابان گلناز، پلاک ۵ واقع شده که سال ۸۴ ثبت ملی شد.

خبر جدید  بهره برداری از آب انبار تاریخی رستم گیو یزد با حضور وزیر نیرو

** تفاهمنامه میراث‌فرهنگی و پست‌بانک ایران
روز دوشنبه هفته ای که گذشت، سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و پست ‌بانک ایران به منظور موضوع اجرای قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری تفاهمنامه همکاری امضا کردند.
این تفاهمنامه با موضوع اجرای قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی، ارائه خدمات مالی و بانکی و همچنین اعطای تسهیلات به طرح‌های غیردولتی در حوزه صنایع‌دستی برای ایجاد مراکز عرضه و فروش صنایع‌دستی است.
علاوه بر این، فروشگاه‌های مجازی و الکترونیک صنایع‌دستی، توسعه و احداث کارگاه‌های تولیدی صنایع‌دستی، خرید و بهسازی ابزار و تجهیزات تولیدی مورد نیاز صنعتگران، تولیدکنندگان و مراکز آموزشی صنایع‌دستی و همچنین تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی مستقر در نواحی صنعتی و شهرهای کمتر از ده‌هزار نفر جمعیت به متقاضیان حقیقی، حقوقی و تعاونی در مناطق روستایی و عشایری از دیگر موضوعات تفاهم نامه است.
منابع مالی این تفاهمنامه به میزان ۱۰درصد از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی (موضوع قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری) و منابع داخلی بانک به نسبت مساوی تامین خواهد شد.
براساس این تفاهمنامه، پست‌بانک ایران متعهد شده، نسبت به افتتاح حساب برای سازمان و زیرمجموعه و سایر شرکت‌های طرف قرارداد اقدام کند و معادل منابع موضوع قانون مذکور از محل منابع خود و به صورت تلفیفی نسبت به اعطای تسهیلات اقدام کند.
در این تفاهمنامه آمده است: پست‌بانک ایران پس از بررسی‌های اولیه در مکان‌های معرفی شده از سوی سازمان میراث‌فرهنگی نسبت به نصب و راه‌اندازی دستگاه‌های خودپرداز و پایانه فروش و درگاه IPG اقدام کند.
پست‌بانک ایران براساس این تفاهمنامه، طرح‌های معرفی شده از سوی سازمان میراث‌فرهنگی را که از نظر اقتصادی، فنی و سوابق بانکی و ضوابط تضمینات و غیره مورد بررسی قرار گرفته است، به صورت کتبی طی مدت بیست روز از تاریخ معرفی به واگذارنده تامین اعتبار کند.

خبر جدید  حال و روز کاخ ساسانی سروستان مساعد نیست + عکس

** فاینانس اتریش برای گردشگری کوهستان ایران
در میانه هفته، در نشست تخصصی شرکت های سرمایه گذاری دو کشورایران و اتریش در زمینه گردشگری کوهستان رایزن بازرگانی سفارت اتریش در تهران ‘کریستف گراب مایر’ و سعید اوحدی معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی حضور داشتند.
رایزن بازرگانی سفارت اتریش در تهران گفت: ظرفیت و جاذبه های گردشگری ایران جایگاه خاصی در جهان دارد ، از این رو برای ارائه خدمات در زمینه گردشگری کوهستان در قالب خط اعتباری ( فاینانس ) بین دو کشور آماده ایم.
معاون سرمایه گذاری و برنامه ریزی سازمان میراث فرهنگی نیز در این نشست اظهار کرد: بر اساس هشت جلسه مشترک کمیسیون اقتصادی ایران و اتریش یکی از کارگروه ها به گردشگری اختصاص یافت و در جلسه ای که مسوولان ارشد بانک مرکزی ایران با مسوولان اتریشی داشتند یک خط اعتباری مالی بین دو کشور برقرار شده که بر آن هستیم که بخشی از این خط اعتباری را به پروژه های هیات تجاری اتریشی در باره مجموعه های گردشگری ورزشی ایران از جمله ظرفیت هایی که در پیست های اسکی کوهستانی خود داریم اختصاص دهیم.
مدیرکل توافق های ملی گرد شگری نیز در این نشست تاکید کرد: گردشگری ورزشی یکی از مزیت های ایران است و آمار نشاان می دهد در ۹ ماه سال جاری پذیرای گردشگران کوهستان و اسکی بیش از ۴۱ کشور دنیا بودیم و این رقم در مقایسه با سال گذشته سه برابر شده است.
محمدرضا پوینده افزود: پیست های اسکی در ایران نسبت به سایر کشورها ارزان است و ما از سرمایه گذاری خارجی در این زمینه استقبال می کنیم.
به نظر می رسید در این نشست شرکت های اتریشی بیشتر از آنکه هدف سرمایه گذاری در گردشگری ایران را داشته باشند در صدد ارائه خدمات نوسازی تجهیزات پیست های ایران و استفاده از خط فاینانس بین دو کشور بودند.

خبر جدید  تمدید مهلت ارسال اثر به جشنواره بین المللی «جیگی جیگی»

** خطر افزایش آثار تقلبی میراثی برای موزه‌ها
روز سه شنبه در نخستین همایش «تعیین اصالت اشیای تاریخی، فرهنگی و هنری» با اشاره به نگرانی فزاینده درباره افزایش آثار تقلبی و جعلی در حوزه میراث فرهنگی و خطر اشیای جعلی برای موزه‌ها و پژوهش‌های باستان‌شناسی اعلام شد: استقبال از این همایش پیام و دغدغه‌ی نگران کننده‌ای دارد و آن افزایش آثار تقلبی وجعلی در حوزه میراث فرهنگی است.
این همایش پیامی داشت به این مضمون که به موازات تولید و ورود پرشمار آثار جعلی به حوزه میراث فرهنگی که خود به نیات و اهداف مختلفی انجام می‌شود، موجی از حساسیت‌های عمومی نسبت به هویت‌خواهی و اصالت‌طلبی در آثار حوزه میراث فرهنگی نیز شکل گرفته است .

** چهلمین سالگی موزه فرش با حضور آقای گل جهان
چهارشنبه ۲۵ بهمن هم مراسم چهلمین سال تاسیس موزه فرش ایران با حضور عیسی کلانتری رییس سازمان محیط زیست، محمد حسین طالبیان معاون سازمان میراث فرهنگی، علی دایی، کریم باقری وجمعی از علاقه‌مندان برگزار شد. به این مناسبت، چهل فرش از دوره صفویه به این مناسبت در موزه به نمایش گذاشته شده‌اند.
موزه فرش ایران ۴۰ سال پیش در بهمن ۱۳۵۶، در تهران افتتاح شد تا جهان هنر شاهد افتتاح اولین موزه تخصصی فرش در ایران باشد. موزه فرش به‌عنوان اولین موزه تخصصی فرش در جهان از گنجینه بزرگ و مهمی برخوردار است که برخی ازآثار این گنجینه در چهل سال گذشته درقالب کاتالوگ یا نمایشگاه‌های خاص، در معرض تماشای علاقه‌مندان قرار گرفته است.
فراهنگ**۳۰۷۹** ۱۸۲۳ گزارش: علی اسدی** انتشار: طاهره نبی اللهی

انتهای پیام /*

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد