14:16:43 - یکشنبه 23 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

گسترش همکاری کاخ گلستان و مرکز نسخه‌های خطی هامبورگ بررسی شد

گسترش همکاری کاخ گلستان و مرکز نسخه‌های خطی هامبورگ بررسی شد
تهران – ایرنا- زمینه های گسترش همکاری های آموزشی و پژوهشی میان «کاخ گلستان» با «مرکز پژوهشی نسخه های خطی فرهنگی هامبورگ» و «دانشگاه سنت اندروز اسکاتلند» به بحث و بررسی گذاشته شد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان با اعلام این خبر گفت: در نشستی که با حضور پرفسور مایکل فردریش رئیس مرکز پژوهشی نسخه های خطی فرهنگی هامبورگ و ایلسه استارکنبوم از دانشگاه سنت اندروز اسکاتلند در کاخ گلستان برگزار شد، درباره همکاری های آموزشی و پژوهشی، برگزاری نمایشگاه های فرهنگی، کنفرانس های بین المللی، چاپ و نشر آثار فرهنگی و تاریخی گفت و گو شد.
مسعود نصرتی افزود: مرکز پژوهشی نسخه های خطی فرهنگی هامبورگ یکی از مهمترین مراکز پژوهشی در این زمینه بوده است و تاکنون پروژه های پژوهشی مهمی در اکثر نقاط دنیا مدیریت و اجرا کرده و در این راستا آثار منحصر به فردی را از شرق آسیا تا غرب آفریقا به دنیا معرفی کرده است.
وی اظهار داشت: پس از طی مراحل قانونی و دریافت موافقت رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور تفاهم نامه سه جانبه میان کاخ گلستان با مرکز پژوهشی نسخه های خطی فرهنگی هامبورگ و دانشگاه سنت اندروز اسکاتلند برای معرفی آثار تاریخی و فرهنگی این مجموعه میراث جهانی پس از تأیید معاونت میراث فرهنگی سازمان بسته می شود.
مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان افزود: همچنین فهرست تخصصی مرقعات کتابخانه نسخ خطی کاخ گلستان و فهرست کامل نسخه های خطی کاخ گلستان به شکل دو زبانه چاپ و دیجیتال کردن نسخه های خطی این مجموعه در دستور کار قرار می گیرد و زیرساختهای مناسب برای برخط شدن آنها فراهم می شود.
فراهنگ **۱۰۸۵** ۱۰۵۵

منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  اجرای طرح «سمنان 2020 مقصد تازه گردشگری» در هاله ای از ابهام

تبليغات
بانک پاسارگاد