به گزارش برنا، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲،۵ میکرون هوای پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ صبح امروز با ۴۰ واحد افزایش بر روی شاخص ۸۵ قرار گرفت و در شرایط سالم قرار گرفت.

در همین مدت میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون نیز از ۳۵ به ۶۱ و آلاینده منوکسیدکربن نیز از ۲۶ به ۳۴ افزایش یافته است.

خبر جدید  پروانه ها به زنجان رسیدند

بر همین اساس، ایستگاه های شادآباد ( منطقه ۱۸) با شاخص ۱۳۵، پیروزی (منطقه ۱۳) با شاخص ۱۲۳ و شهرداری (منطقه ۲۱) با شاخص ۱۲۰ بالاترین حجم آلودگی شهر تهران را در ۲۴ ساعت گذشته داشته اند.

همچنین ایستگاه های شهرداری (منطقه دو )، گلبرگ (منطقه هشت) و اقدسیه ( منطقه یک) به ترتیب با شاخص های عددی ۵۰، ۵۱ و ۵۷ کمترین آلودگی را در سطح مناطق شهر تهران طی این مدت داشتند.

خبر جدید  دغدغه موجود ایجاد احتمالی گردوغبار، ناشی از خاک های ریزدانه بجا مانده از رسوبات سیل است

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».

خبر جدید  آماده‌باش سراسری خادمان سفر در مناسبت‌های خردادماه