11:24:27 - یکشنبه 17 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

کلوت‌های تنها

کلوت‌های تنها
تنها خاک است و خورشید. گاه هم بادی می‌وزد و خاکی برمی‌خیزد. سکوت همه جا را فرا گرفته و حتی می توانی صدای آرامی را از چندین متر دورتر بشنوی. گویی همه چیز در زمان منجمد شده. اینجا کویر لوت ایران است، جایی که وقتی پنجه خورشید از پشت ابرها بیرون می زند تلألؤی نورش، […]

تنها خاک است و خورشید. گاه هم بادی می‌وزد و خاکی برمی‌خیزد. سکوت همه جا را فرا گرفته و حتی می توانی صدای آرامی را از چندین متر دورتر بشنوی. گویی همه چیز در زمان منجمد شده. اینجا کویر لوت ایران است، جایی که وقتی پنجه خورشید از پشت ابرها بیرون می زند تلألؤی نورش، فضایی مسحور کننده به کویر می‌دهد که باید نشست، سکوت کرد و اندیشید.

شعار سالتنها خاک است و خورشید. گاه هم بادی می‌وزد و خاکی برمی‌خیزد. سکوت همه جا را فرا گرفته و حتی می توانی صدای آرامی را از چندین متر دورتر بشنوی. گویی همه چیز در زمان منجمد شده. اینجا کویر لوت ایران است، جایی که وقتی پنجه خورشید از پشت ابرها بیرون می زند تلألؤی نورش، فضایی مسحور کننده به کویر می‌دهد که باید نشست، سکوت کرد و اندیشید.

خبر جدید  اعطا تسهیلات به کارآفرینان صنعت گردشگری

می‌گویند میلیون‌ها میلیون سال پیش وقتی که همه کره زمین را آب فرا گرفته بوده، اینجا از عمیق‌ترین بخش‌های اقیانوس بوده که حالا پس از این همه سال یک شگفتی طبیعی را برای ما به جا گذاشته‌اند. جایی که پست‌ترین و بلندترین بخش زمین در کویر لوت ایران کنار هم قرار گرفته است. حالا هم اگر خوش‌شانس باشید می‌توانید فسیل‌های دریایی را در این کویر پهناور پیدا کنید.

خبر جدید  فراخوان متقاضیان حج ۹۷ برای تکمیل اطلاعات

کلوت‌های ایران که در مجموعه کویر لوت قرار گرفته‌اند در فهرست آثار جهانی یونسکو نیز جای دارند. سالانه هزاران نفر به میانه کویر می‌آیند تا این کلوت‌ها را که کوه‌هایی عظیم و خاکی هستند در دل بیابان، از نزدیک ببینند. کلوت‌ها یادگارهای زمین‌شناسی از میلیون‌ها سال پیش هستند، زمانی که هنوز انسان و حیوانی وجود نداشت. حالا باید به این پیرهای دوست داشتنی احترام گذاشت و آنها را برای آیندگان حفظ کرد.

خبر جدید  سال خاکستری گردشگری ایران به روایت WTTC

کویر لوت که در سه استان کرمان، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان قرار دارد، غیر از کلوت‌ها شگفتی‌های دیگری دارد، گرم‌ترین نقطه جهان به نام گندم بریان، رود شور و همین‌طور آب معدنی برای درمان از دیگر چیزهایی است که سبب شده لوت ایران جهانی شود.

کلوت‌های تنها
کلوت‌های تنها
کلوت‌های تنها
کلوت‌های تنها

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازسایت خبری روزنامه ایران ، تاریخ انتشار —-، کدمطلب:۲۴۲۹۴۴، www.iran-newspaper.com

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد