۱۱:۳۶:۴۰ - چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کشف و ضبط ۲ قطعه لاک پشت کمیاب از خودروی عبوری
۲ قطعه لاک پشت فراتی از خودروی عبوری در ایست بازرسی پلیس انتظامی پاسگاه توره توسط مأموران نیروی انتظامی با هماهنگی با یگان حفاظت محیط زیست شهرستان شازند کشف و ضبط شد.

به گزارش گروه محیط زیست خبرگزاری فارس؛ دوقطعه لاک پشت فراتی از خودروی عبوری در ایست بازرسی پلیس انتظامی پاسگاه توره توسط مامورین نیروی انتظامی با هماهنگی با یگان حفاظت محیط زیست شهرستان شازند کشف و ضبط شد.

درپی تماس تلفنی مامورین انتظامی ایست بازرسی توره مبنی بر متوقف نمودن خودرویی که حامل دو عدد لاکپشت دریایی است، مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان شازند به محل مراجعه و پس از بررسی مشخص شد که لاکپشت‌های از گونه فراتی است. 

میرزایی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در این رابطه گفت : لاک‌پشت فراتی بانام علمی “Rafetuseuphraticus” تنها لاک‌پشت لاک نرم ایران است. این‌گونه در رودخانه‌های دجله، فرات و انشعابات آنها در کشورهای ترکیه، سوریه، عراق و ایران پراکندگی دارد اما در ایران صرفاً می‌توان لاک‌پشت فراتی را در اکوسیستم‌ استان خوزستان جستجو کرد.

وی افزود: اهمیت لاک‌پشت فراتی بیشتر به این دلیل است که در لیست سرخ اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت و منابع طبیعی به‌عنوان گونه‌ای در معرض خطر انقراض ثبت‌شده است.

میرزایی با اعلام اینکه خرید وفروش، عرضه ونگهداری و حمل و صدور کلیه جانوران وحشی زنده و کشته و اجزاء آنها بدون تحصیل پروانه از سازمان حفاظت محیط زیست ممنوع وجرم تلقی می‌شود و مشمول ضرر و زیان خواهد بود،از کلیه شهروندان و علاقمندان به حیات وحش خواست کرد در صورت مشاهده چنین مواردی، به ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان اطلاع دهند و یا با سامانه ۱۵۴۰ تماس حاصل نمایند.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.farsnews.com

تبليغات
بانک پاسارگاد