10:59:04 - دوشنبه 14 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

کشف دو اثر باستانی آماده قاچاق توسط داعش در سوریه

کشف دو اثر باستانی آماده قاچاق توسط داعش در سوریه
تهران- ایرنا- اداره آثار باستانی حمص سوریه با کمک پلیس این شهر موفق شد دو قطعه باستانی آماده قاچاق در یکی از مخفیگاههای داعش واقع در بادیه السخنه از توابع شهر حمص را شناسایی و ضبط کند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از خبرگزاری سوریه (سانا)، تروریستهای داعش در جریان جنگ، این دو قطعه را از شهر تاریخی تدمر (پالمیرا) سرقت کرده بودند.
مدیر اداره آثار تاریخی و موزه های استان حمص در این زمینه اظهار داشت: آثار مسروقه شامل یک مجسمه مرد با برگ درخت خرما در دست چپ و یک مجسمه مرد با موهای فرفری است که قدمت آنها به دوران رومیان باز می گردد.
«حسام حامیش» خاطرنشان کرد: گروههای تروریستی از جمله داعش، طی سالهای گذشته در سوریه دست به ربودن و قاچاق هزاران قطعه باستانی زدند.

خبر جدید  ایران یک موزه بدون سقف است

** کشف کتیبه ای کهن در منطقه تل سیع در استان السویدا
مدیر اداره باستان شناسی استان السویدا سوریه از کشف کتیبه ای کهن در منطقه تل سیع خبر داد.
«نشأت کیوان» اعلام کرد که باستان شناسان با همکاری یکی از ساکنان منطقه، کتیبه ای کهن به طول ۸۰ و عرض ۴۰ سانتی متر در منطقه باستانی «تل سیع/تپه سیع» کشف کردند که به خط یونانی نوشته شده است.
وی افزود: براساس نتایج به دست آمده از آزمایش های مقدماتی و خواندن این کتیبه ها توسط متخصصان زبان های باستانی، احتمالا این کتیبه متعلق به مجموعه معابدی است که در بالای تپه واقع شده اند.
کیوان توضیح داد: این کتیبه شامل نام فردی است که به نظر می رسد موقعیت معتبر و افتخار شرکت در ساخت بنایی شبیه به یک استادیوم کوچک یا مکانی برای انجام برخی ورزش ها در منطقه مجموعه معابد را داشته است.
«تل سیع» یکی از مهمترین مناطق باستان شناسی در جنوب سوریه است که به دوران نبطی ها، رومی ها و بیزانسی ها باز می گردد.
سوریه از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۸ با بحران ورود تروریست های خارجی به این کشور مواجه بود و بسیاری از آثار باستانی این کشور در این مدت، ربوده و قاچاق شده است.
فراهنگ** ۱۴۵۳** ۱۰۵۵

خبر جدید  معماری، کیمیایی از اکسیر خاک و هویت گم شده عصر حاضر


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد