2:28:45 - پنج‌شنبه 10 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

کشف اشیای عتیقه پیش از اسلام در روستای خاوه قم

کشف اشیای عتیقه پیش از اسلام در روستای خاوه قم
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا ازاداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم، شاهین ایلبیگیگفت: در جریان خاکبرداری در روستای خاوه از توابع بخش کهک قم به طور اتفاقی ۲۲ شیءسفالی کشف شد. معاون میراث فرهنگی استان قم ادامه داد: کارشناسان میراث فرهنگی پس از آگاهی از واقعه به منطقه اعزام شدند […]

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا ازاداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم، شاهین ایلبیگیگفت: در جریان خاکبرداری در روستای خاوه از توابع بخش کهک قم به طور اتفاقی ۲۲ شیءسفالی کشف شد.

معاون میراث فرهنگی استان قم ادامه داد: کارشناسان میراث فرهنگی پس از آگاهی از واقعه به منطقه اعزام شدند که پس از مشاهده و بررسی منطقه احتمالمیدهند آثار بهدست آمده مربوط به دوره پیش از اسلام باشد.

خبر جدید  گردشگری دریایی می‌تواند در ارزآوری به کشور نقش مهمی ایفا کند

ایلبیگی با اشاره به لزوم انجام مطالعات باستانشناسی در محوطه روستای خاوه گفت: بهمنظور مستندسازی، مستندنگاری و انجام تاریخنگاری دقیق نیازمند مطالعات و گمانهزنیهای باستانشناسی هستیم.

وی با تأکید برضرورت صیانت از محدوده تاریخی روستای خاوه قم اظهار کرد: در حال حاضر نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی استان قم در روستای خاوه مستقر هستند و به صورت شبانهروزی از محوطه تاریخی بهدست آمده محافظت میکنند.

خبر جدید  محور بردسکن-عشق آباد بازگشایی شد

انتهای پیام/۴۰۷۶/خ


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد