0:49:22 - دوشنبه 7 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

کشف اشیای تاریخی دوره ساسانیان

کشف اشیای تاریخی دوره ساسانیان
جانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از کشف هشت قلم اشیای تاریخی در این شهرستان خبر داد و افزود: قدمت برخی از این اشیا به هزاره قبل از میلاد و دوره ساسانیان می رسد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ علیرضا مرزبانی اظهار کرد: اخیرا جوانی حدودا ۳۰ ساله همراه با بسته ای قصد ورود به ستاد انتظامی شهرستان جوانرود را داشت که عوامل دژبانی با هوشیاری از ورود این فرد جلوگیری و اقدام به بازرسی بدنی وی کردند.

وی ادامه داد: در این بازرسی سه قلم شی مشکوک به عتیقه شامل یک عدد گردن آویز فلزی، یک عدد موچین فلزی و یک عدد سکه فلزی قدیمی با عکس هخامنشی کشف شد.با انتقال این فرد به پلیس آگاهی و بازجویی های صورت گرفته، وی عنوان کرد که اشیاء همراهش را از یک استان دیگر خریداری و اطلاعی از عتیقه بودن آنها ندارد.

خبر جدید  ما تماشاگران انقلابی بزرگ هستیم؟

جانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه افزود: پس از هماهنگی با مقام قضائی، منزل این فرد نیز مورد بازرسی قرار گرفت که ۱۲ قلم شی مشکوک به عتیقه بدست آمد.

وی ادامه داد: با ارسال اموال کشف شده به اداره میراث فرهنگی، عتیقه بودن هشت قلم از آن ها شامل کاسه سفالی، یک رشته مهره، یک عدد قاشق کوچک، یک عدد مقاش(موچین)، یک عدد انگشتر، یک عدد وزنه، بخشی از یک ظروف (عطردان) و یک عدد سکه نقره به تایید رسید.

خبر جدید  خانه‌ای تاریخی که روزانه 200 هزار نفر از کنار آن می گذرند

مرزبانی با بیان اینکه قدمت وزنه کشف شده به قبل از هزاره میلاد و سکه نیز به دوره ساسانی برمی‌گردد، افزود: قدمت بقیه اشیاء عتیقه کشف شده به دوره اسلامی و تاریخی می رسد.

این مقام انتظامی در پایان با بیان اینکه کارشناسان در حال ارزیابی ارزش ریالی عتیقه های کشف شده هستند، گفت: فردی که این اشیاء از منزل وی کشف شده برای تحقیقات بیشتر در اختیار پلیس آگاهی قرار داده شده است.
انتهای پیام

خبر جدید  پیام تسلیت سرپرست حجاج ایرانی در پی درگذشت آیت‌الله رسولی محلاتی


منبع :: https://www.isna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد