به گزارش خبرگزاری برنا؛ نشست ستاد اجرایی خدمات سفرهای نوروزی استان کرمانشاه که در سرسرای جلسات استانداری تشکیل شد.

30

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه از ارائه درخواست میزبانی جشنواره روستایی و بومگردی جهان در سال ۲۰۲۱ میلادی خبر داد و گفت: درخواست خود را برای برگزاری این رویداد به رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایعدستی و گردشگری کشور ارائه دادهایم.

او افزود: سازمان گردشگری جهانی سال ۲۰۲۱ را به عنوان سال گردشگری روستایی و بومگردی انتخاب کرده است.

استاندار کرمانشاه گفت: در سال ۲۰۲۱ میلادی قرار است جشنواره روستایی و بومگردی با حضور بسیاری از کشورهای جهان برگزار شود که میزبانی آن به جمهوری اسلامی ایران سپرده شده است.

خبر جدید  سفر رئیس سازمان میراث‌فرهنگی به استان قزوین

بازوند ادامه داد: به دنبال اعطای میزبانی جشنواره جهانی بومگردی به ایران، چند استان از جمله کرمانشاه آمادگی خود را برای برگزاری این رویداد مهم به سازمان میراث فرهنگی، صنایعدستی و گردشگری اعلام کردهاند.

او افزود: عملکرد استانها در حوزه گردشگری طی سال ۹۸ میتواند تا حد زیادی میزبان جشنواره جهانی روستایی و بومگردی را تعیین کند از این رو کرمانشاه باید همه توان و ظرفیت خود را برای سال آتی به کار گیرد.

خبر جدید  استاندار زنجان: گردشگری از محورهای مهم توسعه استان است

استاندار کرمانشاه گفت: اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری کرمانشاه علاوه بر برنامههایی که برای شهرهای استان کرمانشاه دارد باید نگاه ویژهای به روستاها نیز داشته باشد تا بتوانیم به صورت جدیتری بحث میزبانی جشنواره جهانی بومگردی را دنبال کنیم.

بازوند ادامه داد: استان کرمانشاه چندین روستای هدف گردشگری دارد که زیرساختهای این روستاها مانند آب، برق، گاز، راه آسفالته و … حتماً باید در سال آتی توسط دستگاههای مربوطه دنبال و اگر نواقضی وجود دارد رفع شود.

خبر جدید  امضای تفاهم‌نامه بین معاونت صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی و سازمان اقتصادی رضوی

او افزود: رونق گرفتن صنعت تورسم میتواند باعث بهبود وضعیت معیشتی و اقتصادی استان کرمانشاه شود و در این راستا همه دستگاههای اجرایی مؤظفند تلاشهای لازم را در این خصوص داشته باشند.

بازوند در پایان گفت: وجود چهارهزار و ۲۰۰ اثر تاریخی و گردشگری در استان کرمانشاه بیانگر ظرفیتهای بالای این دیار است که باید به درستی از آنها استفاده کرد.