11:10:37 - سه‌شنبه 29 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

کاوش‌ در ۹ تپه و محوطه پیرانشهر

کاوش‌ در ۹ تپه و محوطه پیرانشهر
ایلنا: سرپرست پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری از انجام کاوش‌های باستان‌شناسی در ۹ تپه و محوطه کانی سیب پیرانشهر آذربایجان غربی خبر داد که می‌تواند تأثیر بسزایی در…

سرپرست پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری از انجام کاوش‌های باستان‌شناسی در ۹ تپه و محوطه کانی سیب پیرانشهر آذربایجان غربی خبر داد که می‌تواند تأثیر بسزایی در تکمیل مطالعات باستان‌شناسی شمال غرب ایران داشته باشد.

به گزارش ایلنا، بهروز عمرانی (سرپرست پژوهشگاهمیراث فرهنگی و گردشگری) با اعلام خبر انجام کاوشهای باستانشناسی در آذربایجان غربی، گفت: کاوشها و مطالعات باستانشناسی در ۹ تپه و محوطه باستانی در کانی سیب در حال انجام است.

خبر جدید  «سفرگرد» به آنتن شبکه هفت سیما رسید/ ارتقای مهارت‌های سفر

او افزود: حوزه شمال غرب ایران به ویژه دریاچه ارومیه در اعصار مختلف دارای پیچیدگیهایی از لحاظ باستانشناسی بوده است که کاوشهای کانی سیب پیرانشهر میتواند در تکمیل دانش ما در این خصوص کمک شایان توجهی کند.

عمرانی تصریح کرد: باتوجه به نزدیکی این محدوده به شمال بینالنهرین و قفقاز و از سوی دیگر ارتباطات، فلات مرکزی ایران، پژوهشهای باستانشناسی در این نقطه میتواند در نحوه ارتباطات و کنشهای این مناطق روی یکدیگر نتایج جالب توجهی داشته باشد.

خبر جدید  رونمایی از ۴۰ اثر گرافیکی با محوریت محرم در تهران

وی افزود: تلاش خواهد شد این کاوشها در بهار سال آینده نیز ادامه یابد تا به تکمیل مطالعات در این پهنه کمک نماید.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد