12:15:48 - یکشنبه 28 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

کاهش ۳۰ درصدی ورود گردشگر به همدان با وقوع سیل

کاهش ۳۰ درصدی ورود گردشگر به همدان با وقوع سیل
علی مالمیر در گفتگو با خبرنگار حوزه سفر و گردشگری گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، گفت: اساساً بناهای تاریخی که مصالح آن از خشت و گل تشکیل شده است، آسیبپذیرتر هستند و پس از هر بارندگی به آنها خسارت وارد میشود و نمیتوان گفت تنها آسیب این بناها در بارشهای فروردین بوده است. وی ادامه داد: […]

علی مالمیر در گفتگو با خبرنگار حوزه سفر و گردشگری گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، گفت: اساساً بناهای تاریخی که مصالح آن از خشت و گل تشکیل شده است، آسیبپذیرتر هستند و پس از هر بارندگی به آنها خسارت وارد میشود و نمیتوان گفت تنها آسیب این بناها در بارشهای فروردین بوده است.

وی ادامه داد: امسال استان همدان بالاترین آمار بارش را در کشور به خود اختصاص داد و این بارانها آسیبهایی را بهصورت جزئی در برخی از ساختمانها و در برخی از آثار نیز تخریب کلی از خود بر جای گذاشته است.

خبر جدید  افزایش 30 درصدی ورود گردشگران به استان همدان/ غار علیصدر ادامه غار دیگری نیست

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان تصریح کرد: یخچال میرفتاح بیشترین آسیب را در بارندگیهای فروردین ۹۸ دید. نمای گنبدی این اثر تاریخی فرو ریخت و اقدامات مقدماتی برای تعمیر آن نیز در حال انجام است.

مالمیر خاطرنشان کرد: قسمت فوقانی این بنا خشتی بود و به دلیل بارش های شدید سنگین شده و ریزش کرد.

وی با تأکید بر اینکه پلهای استان با توجه به فشار زیادی که روی آنها بودآسیب کمی دیدهاند، خاطرنشان کرد: پلها مقاومت کردند زیرا در حالت عادی که فشار آب وجود دارد، مرمتها مستمر وجود داشته است و همین موضوع سبب شد که آنها در برابر سیل نیز مقاومت کنند.

خبر جدید  گردشگری مسیری برای تجارت پرسود در صنعت بی‌دود

مالمیر با تأکید بر اینکه در طی سال بناهایی که به صورت جزئی آسیب میدیدند، بلافاصله مرمت میشدند، ادامه داد: یکی از برنامههای ما برای حفظ آثار تاریخی استان، استحکامبخشی ساختمانها است.

وی در خصوص ضرر و زیانی که حوزه گردشگری همدان متحمل شد نیز گفت: ما برای پذیرش گردشگر در فروردین آمادگی کامل داشتیم و حتی در زمان بارانها نیز هیچکدام از اماکن گردشگری ما بسته نشد. اما در چارچوب مدیریت بحران و توصیههایی که به مسافران برای عدم مسافرت به استانهای غربی شد، ما در نیمه دوم فروردین با کاهش قابل توجهی از آمار گردشگر روبهرو شدیم و نسبت به سال گذشته که فروردین پرسفری داشتیم، ۳۰ درصد کاهش مسافر در سفرهای نوروزی به مقصد همدان به ثبت رسید.

خبر جدید  سفر به جنگل‌های انجیری در دل سواد کوه را تجربه کنید

انتهای پیام/۴۰۸۷/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد