18:28:40 - یکشنبه 7 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

کاهش ۲۰ درصدی کشته‌شدگان سوانح رانندگی در صحنه تصادف

کاهش ۲۰ درصدی کشته‌شدگان سوانح رانندگی در صحنه تصادف
فرمانده نیروی انتظامی گفت: امسال شاهد کاهش ۲۰ درصدی جان‌باختگان سوانج رانندگی در سر صحنه تصادف بودیم.

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار حسین اشتری در برنامه تلویزیونی با اشاره به افزایش ۱۴ درصدی سفرهااز ۲۷ اسفند ۹۷ تا ۵ فرودین ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال گذشته اظهار کرد: در نیمه دوم تعطیلات نوروزی بهدلیل بارشها و سیل از مردم خواستیم از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند که مردم به این موضوع توجه داشتند و شاهد کاهش ۱۳ درصدی سفرها نسبت به مدت مشابه سال گذشته بودیم.

فرمانده ناجا با اشاره به فعالیت قرارگاه نوروزی ناجا از ۲۵ اسفند ۹۷ تا ۱۷ فروردین ۹۸ تصریح کرد: تمام تلاشمان این است سوانح رانندگی و جانباختگان این حوادث کاهش پیدا کند و این خواسته مقام معظم رهبری است.

وی خاطرنشان کرد:امسال نسبت به سال گذشته شاهد کاهش ۱۵ تا ۲۵ درصدیتصادفات جادهای و جانباختگان این سوانح بودهایم و علت این تغییر آمار این است که پلیس آمار جانباختگان در صحنه تصادف را اعلام میکند که شاهد کاهش ۲۰ درصدی جانباختگان سوانج رانندگی در سر صحنه تصادف بودیم.

اشتری با اشاره به ارتقاء فرهنگ رانندگی و همکاری رانندگان با پلیس یادآور شد: ما ۱۰ میلیون همیار پلیس داریم که این همیاران تأثیر بهسزایی در کاهش سوانح دارند.

فرمانده نیروی انتظامی افزود: سه عامل انسانی، صنعت خودروسازی و راه در علل تصادفات نقش دارند و همه با هم باید کار را جلو ببرند، اگر نقاط حادثهخیز کم وخودروها ایمن شود همچنین شاهد ارتقاء فرهنگ رانندگی باشیم حتماً کاهش سوانح رانندگی رخ میدهد، تعداد سفرها و وسایلنقلیه نسبت به ۱۰ سال گذشته افزایش داشته، زیرساختها افزایشی نداشته اما شاهد کاهش تلفات جادهای بودهایم.

خبر جدید  ورود جدی‌تر پهپادها به پلیس راهور / انتقاد از بی‌تفاوتی ارگانها به انجام وظایف در کاهش تصادفات

وی با اشاره به تشکیل قرارگاه کاهش تصادفات در نیروی انتظامی گفت: در این قرارگاه بررسی کردیم، بالای ۶۰ درصد تصادفات در ۳۰ کیلومتری شهرها به دلیل خستگی راننده، وجود روستاها، کارخانهها و راههای فرعی رخ میدهد و با وجود، قرار شد ظرفیت بیشتری در این نقاط بهکار بگیریم که امسال در این کار کارشناسی جواب گرفتیم؛ از طرفی دیگر بخش عمدهای از خودروهای پلیس اعم از گشتی و راهور هوشمند شدند، اگر خودرویی در محل گشتی خود مستقر نباشد به آنها تذکر میدهیم، هوشمندی سامانهها اعلام میکند در چه نقاطی تصادفات بیشتر است، هرچند امکانات کافی نیست اما متناسب با محل وقوع تصادفات امکانات را بیشتر کردیم.

اشتری درباره کاهش یا افزایش وقوع سرقت از منازل در ایام نوروز نیز گفت: برخی شهرها مسافرپذیر و برخی مسافر فِرِست هستند، به طور مثال در تهران درصد قابل توجهی به سفر رفته و شهر خلوت میشود که مردم توقع دارند در زمان نبود آنها، امنیت خانه و منازلشان تأمین شود که سعی کردیم چتر امنیتی را در این ایام گسترش دهیم.

وی ادامه داد: در برخی شهرها افزایش وقوع سرقت و در برخی شهرها کاهش وقوع سرقت داشتیم که تا آخر هفته آمار نهایی آن اعلام میشود.

خبر جدید  ارسال غرامت "شهدای منا" به سازمان ملل/ آخرین جزئیات برگزاری حج سال آینده

فرمانده نیروی انتظامی یادآور شد: پلیس هم کمبود نیرو و هم کمبود تجهیزات دارد، در دنیا گفته میشود در هر هزار نفر جمعیت، بین پنج تا هشت نیروی پلیس نیاز است با این حالت در ایران به ازای هر هزار نفر ۲٫۳ دهم پلیس وجود دارد البته در این آمار نیروهای مرزبانی نیز محاسبه شده درحالیکه در آمار جهانی نیروی مرزبانی محاسبه نمیشود.

کمبود دو برابری پرسنل ناجا

اشتری ادامه داد: حداقل باید دو برابر نیرو داشته باشیم، حدود ۲ هزار پاسگاه و کلانتری در سطح کشور فعالیت دارند و حدود هزار و ۹۵۰ کلانتری مصوب در کشور کمبود داریم، در جادهها میانگین جهانی است که در هر ۲۰ کیلومتر، پنج نیروی پلیس یا دو گشت پلیس وجود داشته باشد که در ایران در هر ۵۰ کیلومتر میتوانیم یک گشت پلیس مستقر کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی متذکر شد: باید با همین نیرو و امکانات وظیفه خود را انجام دهیم اما باید مسئولان مربوطه در کمک به نیروی انتظامی اهتمام بورزند، هر مقدار توجه بیشتر به نیروی انتظامی، توجه بیشتر به نظم و آرامش مردم است که در کنار این امنیت کار اقتصادی و فرهنگی میتوان کرد.

وی با اشاره به کثرت مأموریتهای ناجا، خاطرنشان کرد: برخی از همکاران من در ایام نوروز حتی یک روز در کنار خانواده خود نبودند اما هیچکدام گلایه نداشتند.

خبر جدید  شهر ایرانی خلاق غذا در دنیا کدام است / ماسوله جهانی شود

اشتری تصریح کرد: نیروی انتظامی وظیفه خود میداند برای تحقق رونق تولید تلاش کند که پلیس امنیت اقتصادی را راهاندازی کردیم.

فرمانده نیروی انتظامی با تأکید بر اینکه قاچاق دام با قیمت گوشت مرتبط نیست، گفت: در بررسی وضعیت هفت ماهه متوجه شدیم، یک درصد نیاز کشور قاچاق شده بود یعنی به هیچ عنوان درصدی که قاچاق شده در افزایش قیمتها تأثیری نداشته است، پلیس از قاچاق دام جلوگیری کرد و آمار قاچاق را کاهش داد.

وی یادآور شد: یکی از اولویتهای پلیس در سال ۹۸، مبارزه با قاچاق کالا و ارز است و حتماً در این کار جدیت داریم، مسئولان نیز در این زمینه باید به پلیس کمک کند.

اشتری با بیان اینکه امنیت مردم و کشور خط قرمز پلیس است، گفت: نمیگذاریم به امنیت خدشه وارد شود، در تمام ابعاد امنیت از جمله اقتصادی، فرهنگی فعالیت میکنیم و با ناهنجاریها در هر حوزهای برخورد میکنیم.

شهادت ۶۹ نفر از پرسنل ناجا در سال ۹۷

به گفته فرمانده نیروی انتظامی، سال گذشته ۶۹ نفر از پرسنل ناجا در راه تأمین امنیت کشور به شهادت رسیدند.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد