11:07:06 - یکشنبه 4 آگوست 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی برگزاری رالی جنگل‌های هیرکانی را لغو کرد

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی برگزاری رالی جنگل‌های هیرکانی را لغو کرد
در روزهای گذشته خبرهایی منتشر شد از برگزاری یک رالی در جنگل‌های هیرکانی. رالی که گفته می‌شود قرار است با حضور خودروهای دو دیفرانسیل برگزار شود. این درحالی‌ست که هنوز یک ماه از ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی می‌گذرد.مدیرعامل کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی جمهوری اسلامی ایران از لغو برگزاری آن خبر داد.

شعار سال: درحالی که خبرها از برگزاری رالی جنگل‌های هیرکانی حکایت دارند، مدیرعامل کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی جمهوری اسلامی ایران از لغو برگزاری آن خبر داد.

در روزهای گذشته خبرهایی منتشر شد از برگزاری یک رالی در جنگل‌های هیرکانی. رالی که گفته می‌شود قرار است با حضور خودروهای دو دیفرانسیل برگزار شود. این درحالی‌ست که هنوز یک ماه از ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی می‌گذرد.

این خبر انتقاد کارشناسان و حتی معاون میراث فرهنگی را به دنبال داشت چنانکه رامین افشاری (مدیرعامل کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی جمهوری اسلامی ایران) در نهایت از لغو برگزاری رالی جنگل‌های هیرکانی خبر داد.

خبر جدید  آخرین جزئیات از واریز سهمیه بنزین نوروز

در تبیلغات برگزاری رالی با خودروهای دو دیفرانسیل در جنگل‌های هیرکانی آمده بود، این رالی از ۲۶ تا ۲۸ مرداد ماه برگزار می‌شود. شروع آن نیز از پارکینگ مجموعه ورزشی دیزین طالقانی، قزوین (الموت)، تنکابن، متل قو  و کلاردشت خواهد بود. در این تور که به مناسبت ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی برگزار می‌شود، ورود برای همه دارندگان خودروهای دو دیفرانسیل آزاد اعلام شده است. این موضوع واکنش مسئولان مختلف محیط زیست البته غیر از سازمان میراث فرهنگی را در پی داشت.

خبر جدید  اثر خنثای ترامپ بر گردشگران آمریکایی

مدیرعامل کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی جمهوری اسلامی ایران در این خصوص گفت: این رالی هر ساله برگزار می‌شود اما امسال به پاس بزرگداشت ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی، نام این رالی به نام جنگل‌های هیرکانی گذاشته شد. قرار نبود در جنگل‌های هیرکانی برگزار شود بلکه مسیر آن کاملا مشخص است و ۹۰ درصد مسیر آن آسفالت است و حدود ۱۰ درصد آن خاکی است.

او ادامه داد: کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی جمهوری اسلامی ایران زیرمجموعه و یکی از شرکت‌های تحت نظارت سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است و عضویت فدراسیون جهانی اتومبیل‌رانی را هم دارد. رالی‌های حوزه گردشگری، خانوادگی و سافاری که جنبه ورزشی ندارند توسط این مجموعه برگزار می‌شود.

خبر جدید  شناسایی تورهای غیرمجاز و آژانس‌های بدون تابلو

افشاری تصریح کرد: قصد ما فرهنگسازی بود و این رالی در جنگل‌های هیرکانی برگزار نمی‌شود.
شعار سال ،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایلنا،تاریخ انتشار:۱۲مرداد۱۳۹۸،کدخبر:۷۹۳۸۳۷،www.ilna.ir

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی برگزاری رالی جنگل‌های هیرکانی را لغو کرد

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد