به گزارش خبرگزاری برنا؛ امروز نشست خبری کارگاه چهارروزه روزه ملی صنایعدستی در کرمانشاه تشکیل شد.

پروانه حیدری معاون صنایعدستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایعدستی و گردشگری استان کرمانشاه در این نشست گفت: کارگاه ملی صنایعدستی با حضور صنعتگران سراسر کشور تشکیل خواهد شد.

او افزود: این کارگاه از ۱۸ تا ۲۱ دی ماه امسال در هتل پارسیان کرمانشاه برگزار خواهد شد.

معاون صنایعدستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایعدستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: این کارگاه با همکاری بخش خصوصی به آموزش نحوه کاربردی کردن و طراحی چهار محصول صنایع دستی اعم از نمد، کار روی لباس، گلیم سوزنی و لعاب روی سفال میپردازد.

خبر جدید  نیازمند سمن‌های غیرسیاسی هستیم

حیدری ادامه داد: هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی توانمند کردن افراد جامعه و پشتیبانی از فرهنگ و هنر ایرانی و همچنین استفاده و حمایت از تولیدات داخلی است.

او افزود: این برنامه در سطح ملی برگزار خواهد شد و از صنعتگران سراسر کشور ثبتنام بعمل آمده است و پیشبینی میکنیم حدود ۶۰۰ تن در این دوره شرکت کنند.

معاون صنایعدستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایعدستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: معرفی جذابیتهای گردشگری و صنایعدستی استان کرمانشاه به سراسر کشور از دیگر اهداف برگزازی این دوره است.

خبر جدید  یکی دیگر از پایه های پل تاریخی کشکان در آستانه واژگونی

حیدری ادامه داد: این کارگاه طی روزهای اعلام شده از ساعت ۸ صبح تا ۱۵ ظهر برگزار میشود و عصرها برنامههای جانبی از جمله اجرای موسیقی خواهیم داشت.

او در ادامه به تشریح رشتههای آموزشی دوره پرداخت و افزود: رشته گلیم در استان کرمانشاه دارای قدمت دیرینه به ویژه در شهرستان هرسین است و میتوانیم با تلفیق این رشته با گلیم سوزنی محصول جدیدی را به وجود آوریم.

خبر جدید  پیش بینی رگبار و رعد و برق در استان‌های کشور

معاون صنایعدستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایعدستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: در استان کرمانشاه ۶۰ رشته صنایعدستی داریم که ۱۵ هزار صنعتگر در سامانه ثبت شده داریم.

حیدری تعداد صنعتگران فعال را ۱۱ هزار تن ذکر کرد و افزود: امسال در زمینه تسهیلات روستایی ۱۶میلیارد تومان برای صنایعدستی جذب کردیم که در این راستا در کشور بیشترین آمار جذب تسهیلات را به خود اختصاص دادیم.