به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ جلسه فوقالعاده شورای مدیریت بحران ۵ شهرستان جنوبی استان کرمان امروز با حضور معاون سازمان حفظ نباتات کشور، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان، مدیرکل مدیریت بحران استانداری و اعضای شوراهای مدیریت بحران شهرستانهای جنوبی استان با محوریت مبارزه با ملخهای صحرایی در فرمانداری منوجان تشکیل شد.

در این نشست که با دستور استاندار کرمان و در راستای مبارزه با ملخهای صحرایی، به صورت فوقالعاده برگزار شد، فرمانداران، سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب استان، گزارشهایی را ارائه کردند و معاون سازمان حفظ نباتات کشور شرایط موجود را بررسی کرد.

خبر جدید  امکان وقوع یخبندان در کشور

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان گفت: با هماهنگی سازمان حفظ نباتات کشور سمپاشی جنوب کرمان علیه ملخهای صحرایی از چهارشنبه هفته جاری آغاز و خلبان هواپیمای سمپاش نیز فردا عازم استان میشود.

سید مصطفی آیت اللهی موسوی افزود: باند اضطراری پرواز منطقه زهکلوت آماده است و باند منطقه جازموریان هم تا چهار روز آینده آماده می شود.

خبر جدید  نباید در اراضی شور گیاه کهور پاکستانی کاشته شود

جانشین رییس ستاد مدیریت بحران استان کرمان خاطرنشان کرد: سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان موظف شده است طرح پیشنهادی خود برای مبارزه با ملخهای صحرایی را تهیه و روشهای مقابله و نیازهای خود را اعلام کند.

وی گفت: ۱۰ دستگاه ماشینآلات برای حمل سمپاشهای ULV مخصوص مبارزه با ملخهای صحرایی با هماهنگی دستگاههای اجرایی در منطقه جنوب استان مستقر شدند تا سمپاشی زمینی از فردا آغاز شود.

آیت اللهی موسوی افزود: با قول معاون سازمان حفظ نباتات کشور، سم مورد نیاز استان تامین و سمپاشی زمینی و هوایی به طور کامل اجرا می شود.

خبر جدید  با تغییر ساعت رسمی ، ساعت پرواز‌ها و حرکت قطار‌ها تغییر نمی‌کند

وی همچنین اعلام کرد: اعتبارات جاری و تملکی مورد نیاز سازمان جهاد کشاورزی فراهم خواهد شد.

این گزارش حاکیست، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان امروز با حضور در منطقه جازموریان، از پروژه سمپاشی ملخهای صحرایی و نیز فرودگاههای اضطراری بازدید کرد.