1:26:08 - چهارشنبه 2 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

چاه‌کوه جاذبه‌ای در دل هرمزگان/ عجایب هفتگانه ایران کجاست؟

چاه‌کوه جاذبه‌ای در دل هرمزگان/ عجایب هفتگانه ایران کجاست؟
به گزارش خبرنگار حوزه سفر و گردشگری گروه اجتماعی خبرگزاری آنا،جزیره قشم یکی از بزرگترین و زیباترین جزیرههای هرمزگان بوده و طبیعت شگفتانگیزش این منطقه را منحصربهفرد کرده است؛ به هم دلیل به این جزیره عجایب هفتگانه میگویند. یکی از جاذبههای منحصربهفرد این منطقه، تنگه چاهکوه است. ظاهر عجیب و منحصربهفرد این تنگه نهتنها در […]

به گزارش خبرنگار حوزه سفر و گردشگری گروه اجتماعی خبرگزاری آنا،جزیره قشم یکی از بزرگترین و زیباترین جزیرههای هرمزگان بوده و طبیعت شگفتانگیزش این منطقه را منحصربهفرد کرده است؛ به هم دلیل به این جزیره عجایب هفتگانه میگویند.

یکی از جاذبههای منحصربهفرد این منطقه، تنگه چاهکوه است. ظاهر عجیب و منحصربهفرد این تنگه نهتنها در ایران بلکه در جهان نیز بسیار مشهور است.

این تنگه زیبا از میلیونها سال فعالیت پدیدههای طبیعی به وجود آمده است و وقتی به آنجا سفر میکنید انگار به سیارهای دیگر رفتهاید.

خبر جدید  آذری‌ها بخاری‌هایشان را خاموش نکنند؛ برف ادامه دارد

فعالیتهای طبیعی زمین طی سالهای گذشته سبب شده صخرهها و تندیسهای زیبایی در این منطقه به وجود بیاید و بهصورت طبیعی و شکل و ظاهر متفاوتی پیداکردهاند.

اگر به تماشای ستارگان در شب نیز علاقهمند هستید، میتوانید به تماشای آسمان آن در شب بایستید و به شمارش ستارگانی که در آسمان بینظیر قشم قابلمشاهده هستند، بنشینید.

تنگه چاهکوه بیش از ۱۰۰ متر عمق دارد و در قدیم به آن دره مقدس میگفتند علت آن نیز آبی بود که در این دره جمع میشد و میتوانست منبع زندگی افرادی باشد که در آنجا زندگی میکردند.

خبر جدید  روستاهای سیستان و بلوچستان صاحب خانه بوم‌گردی می‌شوند

چرا چاهکوه

اهالی محلی و قدیمی در این منطقه میگویند نامگذاری این منطقه به چالهها و چهار حلقه چاهی برمیگردد که در این منطقه وجود داشته است و ازآنجاکه در اطراف این چاهها کوههای بلند قرار داشتند این منطقه به نام چاهکوه نامگذاری شده است.

خطهای فرسایشی زیبایی در این منطقه وجود دارد که پیادهروی در آن منطقه را بسیار جذاب میکند و سوژههای عالی برای عکاسی در اختیار بازدیدکنندگان قرار میدهد.

خبر جدید  از کوه زندان تخت سلیمان چه می‌دانید؟

بهترین زمان برای سفر به این منطقه زیبا پاییز و زمستان است زیرا هوای مطبوع این منطقه فضا را برای مسافران مطبوعتر میکند.

برای رفتن به این منطقه زیبا باید به میدان درگهان در جزیره کیش بروید و با طی کردن ۲۰ کیلومتر در جاده غربی آن به سمت روستای چاهوی شرقی بروید. بعدازاین روستا حدود ۲ کیلومتر آنطرفتر نیز تنگه چاهکوه نمایان است.

انتهای پیام/۴۰۸۷/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد