1:26:07 - جمعه 4 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

پیگیری مجدد سازمان میراث فرهنگی برای ثبت جهانی محور تاریخی اصفهان

پیگیری مجدد سازمان میراث فرهنگی برای ثبت جهانی محور تاریخی اصفهان
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از ادارهکل میراث فرهنگی استان اصفهان،فریدون اللهیاری در سومین نشست شورای هماندیشی توسعه گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان گفت: با برگزاری این نشستها به این نتیجه میرسیم که این نشستها به هماندیشی مثبتی میان مدیران اجرائی و فعالان حوزههای گردشگری و صنایع دستی انجامیده است. مدیرکل میراث فرهنگی […]

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از ادارهکل میراث فرهنگی استان اصفهان،فریدون اللهیاری در سومین نشست شورای هماندیشی توسعه گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان گفت: با برگزاری این نشستها به این نتیجه میرسیم که این نشستها به هماندیشی مثبتی میان مدیران اجرائی و فعالان حوزههای گردشگری و صنایع دستی انجامیده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان افزود: اخذ ایدههای جدید و خلاق از جمله مهمترین اهداف ما در برگزاری این نشستهاست. با این وصف امروز یکی از نیازهای اساسی اصفهان در راستای "برندسازی" جهت توسعه گردشگری ایجاد موزه صنایع دستی فاخر است تا به این طریق گردشگران با ارزشهای فرهنگی و هنری اصفهان بیش از پیش آشنا شوند.

خبر جدید  زیباترین غار خاورمیانه در دل کویر ایران است

اللهیاری همچنین تصریح کرد: یکی دیگر از طرحهای ما برای توسعه پایدار در اصفهان، بررسی طرح مجدد پرونده ثبت جهانی محور فرهنگی و تاریخی اصفهان است، بهگونهای که این پرونده در کمتر از ۱۰ سال گذشته تدوین شد و از جمله دستاوردهایش این بود که محوری تاریخی مطرح میشد تا در حدود ۱۰ کیلومتر در پهنه شهر تاریخی اصفهان گسترده شده و نزدیک به ۴۰۰ اثر تاریخی در کنار سایر آثار تاریخی در آن وجود دارد که همگی به ثبت ملی رسیدهاند، با این وصف در صورت ثبت جهانی این محور یکی از بزرگترین محورهای فرهنگی و تاریخی شهری در فهرست میراث جهانی به ثبت می رسد.

خبر جدید  تجلی هنر معماری اصفهان در حمام علیقلی‌خان

وی ادامه داد: با عنایت به اینکه بهواسطه برخی سیاستها این پرونده در یکدهه گذشته به داوری جهت ثبت نرسید، مجدداً پیگیر ثبت جهانی آن خواهیم بود.

انتهای پیام/۴۰۷۶/ن


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد