۰:۵۷:۱۳ - شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

پیش‌بینی آغاز موج جدید بارش‌ها از یکشنبه/ "برف و باران" اکثر مناطق کشور را فرا می‌گیرد

پیش‌بینی آغاز موج جدید بارش‌ها از یکشنبه/ "برف و باران" اکثر مناطق کشور را فرا می‌گیرد
سامانه بارشی جدیدی از سمت مرزهای غربی وارد کشور می‌شود که پیامد آن آغاز موج جدید بارش‌ها از یکشنبه است و "برف و باران" اکثر مناطق کشور را فرا می‌گیرد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد از بعد از ظهر یکشنبه، سامانه بارشی از سمت مرزهای غربی وارد کشور شده و استانهای واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، بهتدریج استانهای واقع در دامنههای جنوبی البرز مرکزی و زاگرس مرکزی را در بر گرفته و سبب بارش باران، وزش باد شدید و در مناطق کوهستانی و سردسیر سبب بارش برف خواهد شد.

فعالیت این سامانه در روز دوشنبه در مناطق یادشده تشدید میشود ضمن اینکه در این روز سواحل غربی و مرکزی خزر و بخشهایی از جنوب کشور و با شدت کمتر استانهای واقع در دامنههای البرز شرقی تحت تأثیر این سامانه قرار میگیرند.

این سامانه در روز سهشنبه اکثر مناطق کشور را تحت تأثیر قرار خواهد داد و از بعدازظهر این روز بهتدریج از میزان فعالیت آن در نیمه غربی کاسته میشود؛ سامانه فوق در روز چهارشنبه در استانهای واقع در نوار شرقی کشور فعال بوده و سپس از کشور خارج میشود.

لازم به ذکر است در روز دوشنبه بارش در برخی نقاط استانهای غربی و جنوبی با رعد و برق همراه خواهد بود و در مناطق مستعد احتمال وقوع تگرگ نیز وجود دارد؛ بر این اساس وضع هوای کشور در روز یکشنبه بهشرح زیر است:

یکشنبه ۹۷/۱۱/۰۷: در استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، شمال خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بارش باران گاهی وزش باد شدید، در برخی نقاط رعد و برق و در نقاط کوهستانی و سردسیر بارش برف پیشبینی میشود که شدت بارش در غرب کردستان، جنوب آذربایجان غربی، شمال شرق خوزستان، شمال غرب چهارمحال و بختیاری، برخی نقاط کرمانشاه، لرستان و ایلام است.

انتهای پیام/*


منبع :: https://www.tasnimnews.com

تبليغات
بانک پاسارگاد