۱:۱۰:۲۷ - دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

پیام تبریک رئیس سازمان میراث فرهنگی به مناسبت کریسمس

پیام تبریک رئیس سازمان میراث فرهنگی به مناسبت کریسمس
ایلنا: معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در پیامی فرارسیدن سال نو میلادی و سالروز ولادت حضرت مسیح(ع) را به مسیحیان تبریک گفت.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در پیامی فرارسیدن سال نو میلادی و سالروز ولادت حضرت مسیح(ع) را به مسیحیان تبریک گفت.

به گزارش ایلنا، علی اصغر مونسان با بیان اینکه مسیح(ع) آمد تا بشارت دهنده طلوع پیامبر خاتم(ص) و ظهور منجی باشد، دنیای امروز را به بهرهگیری کامل از آموزههای پیامآوران الهی فراخواند.

متن کامل این پیام به شرح زیر است:

«بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیم، إِذْ قَالَتِ الْمَلَائِکَةُ یَا مَرْیَمُ إِنَّ اللَّهَ یُبَشِّرُکِ بِکَلِمَةٍ مِنْهُ اسْمُهُ الْمَسِیحُ عِیسَى ابْنُ مَرْیَمَ وَجِیهًا فِی الدُّنْیَا وَالْآخِرَةِ وَمِنَ الْمُقَرَّبِینَ- ای مریم خداوند تو را به کلمهای از جانب خود بشارت میدهد که نامش مسیح، عیسی بن مریم است در حالی که در دنیا آبرومند و از مقربان الهی است. «سوره آل عمران-آیه ٤٥ ».

مسیح آمد تا پیام آور متعالیترین تعالیم آسمانی باشد. او آمد تا از پس سالهای تازیانه و بردگی و اسارت، بسان چراغی فروزان، نور آزادی و آزادگی را پرتوافشانی کند.

مسیح آمد تا بشارت دهنده طلوع پیامبرخاتم(ص) و ظهور منجی باشد. و چه زیبا، ایران و ایرانی، پیام های پیامبر خدا را به گوش جان شنید و مراتب میزبانی پیروان فرزند مریم را به جای آورد. ایران عزیز ما با اعتقاد به برادری و برابری در سایه وحدانیت، به قرنها همزیستی مسالمت آمیز ادیان در این سرزمین کهن افتخار میکند. بی شک پیامبران الهی ضمن دعوت مردم به توحید و یگانگی، پیامآور صلح و دوستی میان انسانها بودهاند و این پیام متعالی، امروز بیش از هر زمان دیگر نیازمند احصاء و ترویج است.

در این میان بخش اعظمی از دستاوردهای میراث و فرهنگ بشری همسو با آموزههای مهرورزانه ادیان و در سایه توسعه فرهنگ سفر و گردشگری، بر تعامل و دوستی ملتهای جهان تاکید میکند. جهان امروز، جهان گفتگوی ملتها بر مبنای تفاهم و دوستی است که باید درس مهر و محبت حضرت مسیح(ع) که تاکید مشترک ادیان الهی است بیش از پیش در تعاملات بین المللی جوامع تجلی یابد و مبنای عمل دولتمردان جهان مسیحیت قرار گیرد.

سالروز میلاد مسعود گل مریم، کلمه تابنده و متبرک خدا، حضرت عیسی مسیح(ع) و آغاز سال ۲۰۱۹ میلادی را به مسیحیان جهان، به ویژه هموطنان عزیز مسیحی تبریک و تهنیت میگویم و ایامی شاد توام با سلامت و آرامش و صلح برای تمام مردم دنیا از هر کیش و آیینی آرزومندم.»


منبع :: https://www.ilna.ir

تبليغات
بانک پاسارگاد