به گزارش برنا،نادر فلاحی، مدیر کلمیراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: پل معلق شیشهای هیر از دستاوردهای انقلاب اسلامی و یکی از طرحهای ارزشمند در حوزه اقتصاد مقاومتی است که به دست مهندسان بومی اجرایی و عملیاتی شده است، که در نوع خود میتواند حوزه گردشگری منطقه هیر را متحول کند.

وی تصریح کرد: پروژه بزرگ تمام شیشهای هیر، در این چهار دهه انقلاب اسلامی دستاوردی عظیم در حوزه گردشگری محسوب میشود.

خبر جدید  نزدیک به 50 درصد وسعت دریاچه ارومیه، آب دارد

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل بیان کرد: پل تمام شیشهای معلق و قوسی شکل هیر که در حال ساخت است دستاورد خلاقانه مهندسان کشورمان است که همزمان با سفر ریاست محترم جمهور افتتاح خواهد شد وگردشگران میتوانند از این پروژه منحصربه فرد استفاده کنند.

فلاحی به فراهم شدن راه دسترسی و شبکه برق رسانی اشاره کرد و افزود: برای این پروژه حدود ۶۲۰۰ میلیارد ریال جهت شبکه برق رسانی و حدود ۸ میلیارد ریال اعتبار برای راه دسترسی به این پروژه از طرف اداره کل میراث فرهنگی هزینه خواهد شد.

خبر جدید  تدوین ضوابط ایجاد، اصلاح، سامان‌دهی و واگذاری اردوگاه‌های گردشگری

وی بیان کرد: هدف ما ازایجاد پروژههای گردشگریدر استان این است که بتوانیم همه ساله به نیت جذب گردشگران از سرتاسر جهان به ویژه گردشگران داخل کشور شرایط خاصی را فراهم کنیم تا گردشگران از این بسترها به عنوان اولین مقصد گردشگری استفاده کنند.