11:09:42 - دوشنبه 21 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

پروژه موزه سبز در موزه مردم شناسی خلیج فارس برگزار شد

پروژه موزه سبز در موزه مردم شناسی خلیج فارس برگزار شد
ایلنا: نخستین کارگاه آموزشی ملی «سنجش و پایش در محیط‌های موزه‌ای – در راه موزه سبز» در موزه « مردم شناسی خلیج فارس» هرمزگان یکی از موزه‌های منتخب در پروژه موزه سبز…

نخستین کارگاه آموزشی ملی «سنجش و پایش در محیط‌های موزه‌ای – در راه موزه سبز» در موزه « مردم شناسی خلیج فارس» هرمزگان یکی از موزه‌های منتخب در پروژه موزه سبز برگزار شد .

به گزارش ایلنا، منیژه هادیان (مدیر پروژه موزه سبز و مدرس کارگاه) با اعلام خبر برگزاریکارگاه آموزشی سنجش و پایش در محیطهای موزهای گفت: این کارگاه آموزشی توسط پژوهشکده حفاظت و مرمت آثارفرهنگی -تارخی و همکاری، حمایت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان و …با حضور شرکتکنندگانی از این استان در موزه مردم شناسی خلیج فارس برگزار شد .

خبر جدید  از دیدن آمار مردمی که خواستار راه‌اندازی موزه‌اند، متعجب می‌شوید/هنوز کاخ گلستان در شرایطی نیست که از یونسکو اخطار بگیرد

وی افزود: این کارگاه به منظور آشنایی و افزایش سطح دانش کارشناسان و مسئولین مرتبط در موزهها برگزار شد تا آگاهی آنها نسبت به اهمیت پایش و شیوههای مربوطه برای ارزیابی محیطهای داخلی موزهها افزایش یافته و به روز شود.

به گفته او، در این ارتباط علاوه بر معرفی انواع خطرات تهدید کننده طبیعی و انسانساز پیرامون آثار همچون متغیرهای محیطی دما، رطوبت نسبی، نور، آلایندهها، آفات و بلایای طبیعی به اثرات مخرب آنها پرداخته وروشهای سنجش و کنترل هر یک از این عوامل بطور نظری و عملی معرفی شد.

خبر جدید  سلادون های موزه ملی ایران وارد کاخ موزه پکن شد

وی با بیان اینکه مقایسه اقدامات حفاظتی پیشگیرانه با روشهای مداخلهگرانه یکی دیگر از مباحث این کارگاه آموزشی بود تصریح کرد: در بخش دیگر این کارگاه و در راستای اهداف پژوهشی فاز دوم پروژه موزه سبز با همراهی مسئولین و شرکتکنندگان از این موزه بازدید و دزیمترهای مربوط به پایش محیطی در مکانهای انتخاب شده نصب شد.

خبر جدید  از مجسمه‌های طبیعی بابانوئل و مار کبری تا تالارهای مخوف و سحرانگیز+عکس

به گفته هادیان، در این کارگاه مسئولین موزه و شرکتکنندگان سوالات و چالشهایی که در این حوزه با آن مواجه هستند را به بحث و گفتگو گذاشتند.

موزه مردم شناسی خلیج فارس با توجه به موقعیت مکانی و اقلیمی آن یکی از موزههای منتخب در پروژه موزه سبز است که کار پایش با همکاری کارشناسان آن به مدت یکسال انجام و وضعیت نگهداری آثار در آن زیر نظر گرفته خواهد شد.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد