1:01:42 - شنبه 19 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

پرونده بوی بد در تهران بدون اعلام نتیجه مختومه شد

پرونده بوی بد در تهران بدون اعلام نتیجه مختومه شد
معاون محیط انسانی سازمان محیط زیست گفت: تمامی حدسیات درباره بوی تهران بررسی شد و چون به هیچ جمع بندی درباره منشا آن نرسیدیم پرونده آن مختومه شد.

مسعود تجریشی معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست در گفت و گو با خبرنگار گروه مخیط زیست و گردشگری خبرگزاری فارس، در خصوص آخرین نتیجه منشا بوی نامطبوع تهران گفت: پرونده بوی نامطبوع تهران به دلیل اینکه کارگروه تشکیل شده به هیچ جمع بندی نرسید مختومه شد.

وی با اشاره به اینکه ماده شیمیایی مرکانتنت حدس اولیه از منشا بوی نامطبوع دو هفته پیش تهران بود اظهار داشت: چند سال پیش هم بوی متساعد شده از این ماده شیمیایی در اصفهان هم به مشام رسیده بود.

خبر جدید  هفت اثر استان ایلام در فهرست میراث معنوی ثبت شد

تجریشی ادامه داد: داستان اتساع این بو در اصفهان اینگونه بود که ماشین حمل گاز در یکی از شهرستانهای اطراف اصفهان در شیب قرار گرفته  و مرکانتنت بر روی خاک ریخته بود و تا یک هفته بوی نامطبوع از آن متساعد می شد به همین دلیل مجبور به اننقال خاک آغشته به مرکانتنت از آن منطقه شدیم.

خبر جدید  مجید توکلی در جلسات محیط زیستی کشور چه می‌کند؟+ سند

معاون محیط انسانی سازمان محیط زیست خاطرنشان کرد: بارندگی پس از انتشار این بو در تهران امکان شناسایی منشا را تقریبا غیر ممکن کرد.

وی  با بیان اینکه با انتشار خبر اتساع بوی نامطبوع نگران وقوع زلزله بودیم ابراز داشت: موسسه ژئوفیزیک و زمین شناسی این فرضیه را رد کردند، همچنین فعال شدن آتشفشان هم  منفی بود.

تجریشی با انتقاد از اینکه در این زمینه سیستم پایش وجود ندارد گفت: پایش همه این اتفاقات مربوط به سازمان محیط زیست نیست.
وی افزود: سنسورهایی جهت پایش باید در دستگاههای مختلف برای بررسی شاخص های تاثیر گذار در پایش بو در اختیار سازمانها قرار بگیرد.

خبر جدید  شوش باستانی، به سرنوشت دریاچه ارومیه دچار می‌شود

معاون محیط انسانی سازمان محیط زیست ادامه داد: این مساله برای سلامت عمومی خطرناک نبود و ما تمام حدسیات موجود در این زمینه را بررسی کردیم.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.farsnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد