18:30:52 - دوشنبه 1 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

ویزای ایران برای عراقی‌ها از امروز رایگان صادر می‌شود

ویزای ایران برای عراقی‌ها از امروز رایگان صادر می‌شود
با توجه به توافق صورت گرفته بین مقامات ایران و عراق، هزینه صدور ویزای ایران برای عراقی‌ها حذف شد و از امروز ویزای ایران برای آن‌ها رایگان صادر می‌شود.

شعارسال: در سفر اخیر رئیس جمهور کشورمان به عراق ‌و با توجه به موافقت‌ مقامات دو کشور، مقرر شد هزینه ویزا‌ بین‌ ایران و عراق حذف شود که در ابتدا این پیشنهاد از سوی ایران مطرح شد؛ به طوری که روحانی از حذف هزینه ویزا برای سفر عراقی‌ها به ایران خبر داد.

پس از آن‌مقامات عراقی هم از این امر استقبال کرده و طی مکاتباتی در روزهای اخیر حذف هزینه ‌ویزای عراق برای ایرانیان ‌در کشور عراق مصوب شد. به گفته مرتضی آقایی مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت حذف هزینه ویزای عراق هنوز اجرایی نشده است و با توجه به روند اداری پس از ابلاغ آن به سفارتخانه عراق در ایران صورت خواهد گرفت.

با این‌وجود با توجه به اهمیت اجرای حذف هزینه ویزا بین‌دو‌کشور و‌اجرای توافقات در تهران و بغداد، از امروز ۱۲ فروردین‌ماه هزینه ویزای ایران برای عراقی‌ها حذف شد و از این پس عراقی‌ها به صورت رایگان ویزای ایران را دریافت می‌کنند.

به گزارش فارس، ویزای عراق برای ایرانیان نیز نهایت تا ۲۰ فروردین‌ماه حذف خواهد شد البته این امر به معنای لغو روادید بین‌دو‌کشور نیست بلکه تنها هزینه آن از زائران و‌مسافران اخذ نمی‌شود.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری فارس ، تاریخ انتشار: ۱۲ فروردین ۱۳۹۸ ، کدخبر: ۱۳۹۸۰۱۱۲۰۰۰۵۵۱ ، www.farsnews.com


منبع :: http://shoaresal.ir

خبر جدید  ۱۲۴ مکان تاریخی صنعت نفت ثبت ملی شد
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد