۱۲:۰۹:۱۸ - پنج شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
وعده تخریب مستحدثات غیرقانونی خائیز عملی شد+ فیلم
علی‌رغم اینکه رئیس سازمان محیط زیست غیرقانونی بودن صدور مجوز طرح گردشگری در منطقه حفاظت شده خائیز را رد کرده بود، با دستور دادستان کل کشور، مستحدثات این منطقه ،غیرقانونی اعلام شد و عملیات ویلاسازی در تنگ تکاب متوقف شد.

به گزارش خبرنگار گروه محیط‌زیست خبرگزاری فارس، پس از اینکه شبکه انجمن‌های محیط زیست خوزستان شکوائیه خود را در رابطه با واگذاری و آغاز طرح مجتمع تفریحی و ویلاسازی غیرمجاز در منطقه حفاظت شده خائیز در بهبهان به دادگاه ارائه کرد و ریاست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بهبهان پیرو نامه شماره ۶۶/۹۸ مورخ ۱۳۹۸.۰۱.۳۱ دستور به تخریب دکه‌های نصب شده خائیز را صادر کرد، مستحدثات غیرقانونی تخریب شد.

 

محمد داسمه وکیل مدافع شبکه تشکل‌های محیط‌زیستی استان خوزستان پیش از این در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس، از توقف عملیات اجرایی پروژه تنگ تکاب خبر داده  و گفته بود: پرونده این پروژه گردشگری برای رسیدگی نهایی به دادستانی کل کشور ارسال شده است. 

به دنبال موافقت عیسی کلانتری رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اجرای «طرح گردشگری تنگ تکاب» در «منطقه حفاظت شده خائیز» و تفویض اختیار به مدیران کل محیط زیست استان‌های خوزستان وکهکیلویه بویراحمد بدون لحاظ نظر سازمان و بدون انجام ارزیابی زیست محیطی، و شکایت «شورای هماهنگی تشکل های محیط زیستی و منابع طبیعی خوزستان» از او به دادستان کل کشور، صدها تن از فعالان محیط زیست و شهروندان بهبهان نسبت به این شکایت اعلام حمایت کرده و خواهان توقف فوری پروژه شده بودند.

عیسی کلانتری پیش از این اعلام کرده بود  تمام سلسله مراتب قانونی و اداری پروژه تنگ تکاب انجام شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان هم غیرقانونی بودن نامه رئیس این سازمان درباره مجوز طرح گردشگری در منطقه حفاظت شده خائیز را رد کرد و گفته بود: طرح گردشگری «تنگه تکاب» در منطقه حفاظت شده خائیز غیرقانونی نبوده و مجوز ساخت آن مرداد ماه سال گذشته از سوی سازمان حفاظت محیط زیست صادر شده است.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.farsnews.com

تبليغات
بانک پاسارگاد