به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ «فریبا گودرزی» اظهار داشت: امروز (۱۶ فروردین) با ورود سامانه بارشی استانهای واقع در نوار غربی، بخشهای غربی و مرکزی خلیج فارس، استانهای واقع در دامنههای البرز غربی و زاگرس مرکزی و برای فارس و بوشهر رگبار باران گاه رعد وبرق و وزش باد پیش بینی شده است.

وی تصریح کرد: همچنین امروز بخشهای مرکزی کرمان و شمال هرمزگان، بخشهایی از شرق و شمال شرق و بخشهایی از مرکز و استانهای واقع در دامنههای البرز مرکزی بارشهای پراکنده وجود دارد.

خبر جدید  تبادل تجربیات سازمان هواشناسی با کشورهای عضو «WMO»

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه فردا این سامانه بارشی تقویت میشود، ادامه داد: با تشدید این سامانه علاوه بر مناطق ذکر شده، در غرب سواحل هم بارشها شروع میشود.

گودرزی یادآور شد: شدت بارش برای امشب در نیمه جنوبی آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه و بخشهای غربی فارس و شمال بوشهر رخ میدهد و فردا (شنبه) در شمال شرق خوزستان، جنوب لرستان، نیمه غربی چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب کرمانشاه، نیمه شمالی استانهای فارس و بوشهر، خراسان رضوی، برخی نقاط آذربایجان شرقی و غربی بارشها شدیدتر است.

خبر جدید  باغ پرندگان مشهد تا پایان شهریور برای برطرف کردن مشکلات زیست محیطی فرصت دارد

وی با اشاره به اینکه از اواخر وقت شنبه از میزان بارشها در غرب کاسته می‎شود، بیان داشت: عمده فعالیت این سامانه تا ظهر یکشنبه (۱۸ فروردین) در شمال شرق کشور شامل خراسان شمالی، خراسان رضوی، شرق سمنان، دامنههای البرز شرقی خواهد بود که در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارشها به شکل برف پیشبینی میشود.

خبر جدید  کاهش نسبی دمای تهران تا روز آینده

این کارشناس سازمان هواشناسی با یادآوری این نکته که امروز و فردا آبهای جنوبی کشور مواج و طوفانی است، در خصوص وضعیت هوای تهران نیز گفت: هوای پایتخت امروز کمی ابری به تدریج ابری همراه با وزش باد و فردا در برخی ساعات رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش بادهای نسبتا شدید است و کمینه دما در مهرآباد امروز صبح به ۹ درجه بالای صفر رسید.