به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ «فریبا گودرزی» اظهار داشت: امروز (۱۶ فروردین) با ورود سامانه بارشی استانهای واقع در نوار غربی، بخشهای غربی و مرکزی خلیج فارس، استانهای واقع در دامنههای البرز غربی و زاگرس مرکزی و برای فارس و بوشهر رگبار باران گاه رعد وبرق و وزش باد پیش بینی شده است.

وی تصریح کرد: همچنین امروز بخشهای مرکزی کرمان و شمال هرمزگان، بخشهایی از شرق و شمال شرق و بخشهایی از مرکز و استانهای واقع در دامنههای البرز مرکزی بارشهای پراکنده وجود دارد.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه فردا این سامانه بارشی تقویت میشود، ادامه داد: با تشدید این سامانه علاوه بر مناطق ذکر شده، در غرب سواحل هم بارشها شروع میشود.

گودرزی یادآور شد: شدت بارش برای امشب در نیمه جنوبی آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه و بخشهای غربی فارس و شمال بوشهر رخ میدهد و فردا (شنبه) در شمال شرق خوزستان، جنوب لرستان، نیمه غربی چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب کرمانشاه، نیمه شمالی استانهای فارس و بوشهر، خراسان رضوی، برخی نقاط آذربایجان شرقی و غربی بارشها شدیدتر است.

وی با اشاره به اینکه از اواخر وقت شنبه از میزان بارشها در غرب کاسته می‎شود، بیان داشت: عمده فعالیت این سامانه تا ظهر یکشنبه (۱۸ فروردین) در شمال شرق کشور شامل خراسان شمالی، خراسان رضوی، شرق سمنان، دامنههای البرز شرقی خواهد بود که در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارشها به شکل برف پیشبینی میشود.

این کارشناس سازمان هواشناسی با یادآوری این نکته که امروز و فردا آبهای جنوبی کشور مواج و طوفانی است، در خصوص وضعیت هوای تهران نیز گفت: هوای پایتخت امروز کمی ابری به تدریج ابری همراه با وزش باد و فردا در برخی ساعات رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش بادهای نسبتا شدید است و کمینه دما در مهرآباد امروز صبح به ۹ درجه بالای صفر رسید.