به گزارش گروه اجتماعی برنا ، احد وظیفه در این باره اظهار کرد: با توجه به نقشههای پیشبینی هواشناسی طی سه روز آینده جوی آرام و پایدار برای اکثر مناطق کشور پیشبینی میشود. در بعدازظهر جمعه ( ۵بهمن) در شمال غرب و ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی، پارهای از مناطق استانهای بوشهر و فارس و کهگیلویه و بویر احمد و جنوب خوزستان بارش پراکنده و وزش باد رخ میدهد و به طور موقت از غلظت آلایندههای هوا در شهر تهران کاسته میشود.

خبر جدید  شمار فلامینگوهای دریاچه ارومیه به 45 هزار بال افزایش می یابد

وی ادامه داد:روز شنبه (۶بهمن) جوی آرام برای غالب مناطق کشور پیش بینی میشود. روز یکشنبه (۷بهمن) نیزبا ورود تدریجی سامانه بارشی به غرب کشور بارش در غرب و جنوبغرب کشور آغاز می شود.

به گفته وظیفه، در روز دوشنبه (۸بهمن) با تقویت این سامانه،دامنه فعالیت آن بخشهایی از شمال غرب و مرکز کشور را نیز فرا میگیرد و بارش باران و برف در این مناطق رخ میدهد.

خبر جدید  فعالیت 17 تشکل مردم نهاد میراث فرهنگی در استان کرمان

مدیر کل پیشبینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه به هوای تهران نیز اشاره کرد و گفت: برای تهران در روز پنجشنبه (۴بهمن) آسمانی صاف همراه با غبار محلی با بیشینه و کمینه دمای ۱۱ و۲ درجه سانتیگراد، در روز جمعه (۵ بهمن) آسمانی صاف همراه با غبار صبحگاهی، بتدریج افزایش ابر و وزش باد در بعدازظهر بارش پراکنده با بیشینه و کمینه دمای ۱۲ و ۳ درجه سانتیگراد و برای روز شنبه (۶بهمن) نیز آسمانی صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد با بیشینه و کمینه دمای۱۳ و ۴ درجه سانتی گراد پیش بینی میشود.

خبر جدید  هوای پایتخت آلوده می شود