به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «مهرداد بائوج لاهوتی»، عضو هیأت رییسه فراکسیون میراث فرهنگی مجلس، با اشاره به بودجه حوزه گردشگری در لایحه بودجه سال ۹۸ گفت: براساس لایحه بودجه سال ۹۸، برای سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بودجهای معادل یک هزار و ۱۱۰ میلیارد و ۳۷۲ میلیون تومان دیده شده که شامل دو بخش هزینهای و تملک داراییهای سرمایهای میشود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رقم در نظر گرفته شده برای حوزه گردشگری در قیاس با سالهای گذشته رشد داشته است، افزود: در لایحه بودجه ۹۷، این رقم ۸۸۹ میلیارد و ۱۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود که نسبت به لایحه بودجه سال قبل از آن، یعنی سال ۱۳۹۶، افزایشی ۱۰۸میلیارد تومانی داشت.

خبر جدید  ثبت دمای منفی 10 درجه در استان تهران

وی با تأکید بر اینکه سازمان میراث فرهنگی باید از ظرفیتهای موجود در لایحه بودجه استفاده کند، گفت: در تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۹۷ سازمان میراث فرهنگی میتواند با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی از منابع نامحدود این حوزه استفاده و در جهت توسعه صنعت گردشگری بهره ببرد.

هیچ راهی برای دور زدن تحریمها بهتر از توسعه گردشگری نیست

خبر جدید  شناسایی ۲ یوزپلنگ آسیایی در نایبندان طبس

بائوج لاهوتی با یادآوری اینکه برای دور زدن تحریمها هیچ راهی جز روی آوردن به حوزه گردشگری نیست، افزود: در لایحه بودجه اگر برای حمل و نقل ریلی و هوایی اعتباراتی در نظر گرفته شده این اعتبارات نیز قطعا به اعتبارات حوزه گردشگری کمک می‎کند.

وی تصریح کرد: بنابراین نمی‎توان این بودجه حوزه گردشگری را محدود به همین ارقام قید شده در ردیف خاص سازمان میراث دانست چراکه حوزه گردشگری دارای بودجه‎های پنهانی است که در سایر ردیف‎های اعتباری قید شده و انتظار داریم که سازمان میراث فرهنگی از آن بهره ببرد.

خبر جدید  برگزاری نشست جهانی گردشگری روستایی در ایران

عضو هیات رئیسه فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس شورای اسلامی یادآور شد: امیدواریم برای سال ۹۸ نیز سازمان میراث فرهنگی بتواند از ظرفیتهایی که بودجه برای توسعه این حوزه دیده است، استفاده کند.