به گزارش خبرگزاری برنا؛ حسن حسن پور در مصاحبه با خبرنگاران این میزان سرمایه گذاری بخش خصوصی را در بین شهرستان های استان و حتی شهرستان های دارای جمعیت برابر در کشور کم نظیر خواند و گفت: اغلب این طرح ها در بخش تولیدی، اقتصادی، خدماتی و گردشگری در حال اجراست.

وی با اشاره به اجرای ۴۰ پروژه توسط بخش دولتی برای ایجاد زیرساخت های توسعه شهرستان سرعین با مجموع ۱۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده ، افزود: فراهم ساختن بستر سرمایه گذاری بویژه در بخش گردشگری و خدماتی از جمله محورهای توسعه شهرستان تعریف شده و دولت در این زمینه بیشتر نقش تسهیل گری و راهگشایی را دارد.

حسن پور در ادامه از آماده سازی ۳۴ پروژه دولتی و بخش خصوصی با ۲۴۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری برای افتتاح در دهه فجر و همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان سرعین خبر داد.

خبر جدید  خانه کشتی محمد بنا دوباره بازگشایی شد

وی گفت: اجرای طرح زمستان بیدار برای جذب گردشگر به عنوان یک هدف در شهرستان در حال پیگیری است و به اذعان فعالان عرصه گردشگری شهرستان برگزاری این گونه جشنواره ها در رونق بخش گردشگری شهرستان و حضور گردشگران موثر بوده است.

فرماندار سرعین از اجرای فاز دوم پیست اسکی آلوارس برای آماده سازی بستر ورزش های زمستانی خبر داد و اضافه کرد: با توجه به تردد سالانه بیش از ۳۰۰ هزار خودرو غیراستانی مسیر سرعین تا آلوارس برای بهره مندی از جاذبه طبیعی منطقه، در برای سال آینده نیز جاده سرعین تا آلوارس به صورت اساسی بازسازی می شود.

خبر جدید  تهران در انتظار رگبار و رعدوبرق

وی بیان کرد: راه های شهرستان به عنوان یکی از اساسی ترین زیرساخت های لازم برای توسعه توریستی شهرستان سرعین و استان اردبیل مد نظظر قرار گرفته و به همین منظور تمامی مسیرهای جاده ای روستایی از جمله مسیر منتهی به روستاهای ویلا دره، آلوارس، کلخوران و ورنیاب نیز بهسازی و بازسازی می شود.

حسن پور اضافه کرد: جاده اردبیل به ارجستان نیز که بخشی از آن در حوزه شهرستان سرعین واقع شده، جزو راه های ارتباطی روستایی منطقه محسوب می شود ولی با توجه به تردد گردشگران پرشمار در این مسیر، قرار است از راه روستایی به راه فرعی تبدیل شود.

حسن پور همچنین با اشاره به احداث فرودگاه تفریحی سرعین با قابلیت پرواز هواپیماهای فوق سبک اظهار کرد: فاز اول این فرودگاه تا تابستان ۹۸ قابل بهره برداری خواهد بود.

خبر جدید  ورود سامانه بارشی جدید به کشور

وی همچنین با اشاره به حضور سالانه بیش از ۶ میلیون مسافر و گردشگر در شهر سرعین، خواستار توجه به فرهنگ گردشگرپذیری در منطقه شد و گفت: نحوه تعامل با گردشگران در واحدهای خدماتی و گردشگری مناسب بوده و باید به شکل استاندارد و علمی دنبال شده و آموزش های لازم نیز ارائه شود.

او از اجرای طرح استاندارد سازی هتل ها و اماکن اقامتی سرعین به صورت مستمر خبر داد و گفت: شهرستان سرعین هم اکنون با ۲۰۰ واحد اقامتگاه شامل هتل، هتل آپارتمان و مهمانپذیر با بیش از ۱۰ هزار تختخواب آماده پذیرایی از گردشگران است.