۱۱:۱۴:۴۹ - شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هرچه زودتر مرمت و بازسازی بخش‌های آسیب‌دیده بازار تاریخی تبریز آغاز شود
ایلنا: معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با صدور پیامی ضمن ابراز همدردی با آسیب‌دیدگان حادثه آتش‌سوزی بازار تاریخی تبریز بر مرمت و…

معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با صدور پیامی ضمن ابراز همدردی با آسیب‌دیدگان حادثه آتش‌سوزی بازار تاریخی تبریز بر مرمت و بازسازی سریع بخش‌های آسیب‌دیده این بازار تاکید کرد.

به گزارش ایلنا،علیاصغر مونسان (معاون رئیسجمهوری و رئیس سازمان میراثفرهنگی، صنایعدستی و گردشگری) در پی آتش سوزی بازار تبریز در صدد صدور پیامی مبنی بر مرمت و بازسازی سریع بخشهای آسیبدیده این بازار، برآمد.

متن پیام به شرح زیر است:

آتشسوزی در سرای دودری بازار تاریخی تبریز موجبات نگرانی همه دوستداران میراث فرهنگی کشور به ویژه مردم شریف تبریز را فراهم آورد، لیکن با حضور بموقع و تلاش آتش نشانان و همکاری نیروهای نظامی و انتظامی به فاصله چند ساعت مهار و از سرایت آتش به سراهای دیگر این بازار ارزشمند جلوگیری به عمل آمد. خوشبختانه بخشهای مرمتشده قبلی به دلیل انجام فرایند اصولی کمترین آسیب را دیده است و با توجه به آغاز سریع مرحله بررسی و ارزیابی و همراهی کسبه و بازاریان، بهزودی اقدامات مرمتی لازم به مرحله اجرا درخواهد آمد. اینجانب ضمن ابراز همدردی با آسیب دیدگان و خسارت دیدگان این حادثه و قدردانی از حضور دلگرمکننده امامجمعه محترم تبریز و همیاری خوب شهرداری و دستگاههای امدادی و انتظامی، امیدوارم با همکاری بین بخشی، شاهد مرمت و بازسازی زودهنگام بخشهای آسیبدیده و رونق بیش از پیش بازار تاریخی تبریز باشیم.

آتشسوزی در سرای دودری (ایکی قاپیلی لار) بازار تاریخی تبریز که حدود ساعت ۲۳ شامگاه چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت آغاز شده بود، با تلاش آتشنشانان حدود ساعت ۳ بامداد، مهار و از سرایت آتش به سراهای دیگر جلوگیری شد.


منبع :: https://www.ilna.ir

تبليغات
بانک پاسارگاد