به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و مقامات ارشد وزارت کشور، امورخارجه، نیرو، راه و شهرسازی و شهرداری تهران، ساعت ۱۰ صبح روز شنبه ۲۴ فروردین ماه در سالن خلیج فارس محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار میشود.

هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست، در سالی که به نام حمایت از تولید ملی مزین گشته است با هدف معرفی اهمیت و جایگاه موضوع محیط زیست و توسعه پایدار در تداوم و رونق تولید با حضور مجموعه های تولیدی-صنعتی و خدماتی، مراکز عالی -آموزشی و تحقیقاتی، شرکتهای دانش بنیان، استارت اپ ها، مجموعه های فرهنگی و گردشگری، سازمان های مردم نهاد و نمایندگان برخی کشورهای خارجی به مدت ۴ روز برگزار می شود.

بیش از ۶۰۰ شرکت و نهاد در قالب ۷ سالن در این نمایشگاه حضور دارند. در عین حال هر سالن به یک موضوع خاص اختصاص یافته و نهادها و شرکتهای مرتبط با آن موضوع در سالن حضور خواهند یافت.

رد پای آب، حیات وحش و تنوع زیستی، جنگل، سرزمین پایدار، هوای پاک، انرژی پاک و رد پای کربن و زمین پاک، شهر پایدار و جوامع پایدار از جمله موضوعاتی است که هر یک در سالنهای مجزا موضوعات مختلفی را برای بازدیدکنندگان به نمایش خواهند گذاشت.

اختتامیه نمایشگاه نیز عصر روز سه شنبه ۲۷ فروردین همراه با رونمائی از آهنگی با مضمون محیط زیستی با اجرای علیرضا افتخاری برگزار خواهد شد. تقدیر از فعالان محیط زیست، محیطبانان فعال، صنایع سبز و غرفه های برتر از دیگر برنامههای در مراسم اختتامیه است.

خبر جدید  وزش باد نسبتا شدید پیش روی تهران

هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست از تاریخ ۲۴ فرودین ماه سال ۱۳۹۸ بهمدت ۴ روز در محل دائمی نمایشگاههای بینالمللی تهران در فضایی به مساحتی بیش از ۱۰ هزار متر برگزار میشود.