به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا؛ وضعیت مردم آق قلا در میان اخبار و حوادث سیل در سایر نقاط کشور به حاشیه رفته است و بر این اساس اخبار و وضعیت این روز های آق قلا را از نماینده سمن های استان گلستان که تمام طول مدت در مناطق سیل زده بود جویا شدیم.

صادق خسروی؛ نماینده سمن های استان گلستان در این خصوص به خبرنگار برنا گفت: طی دیداری که روز گذشته با آقای آل اسحاق؛ مدیر کل طرح های ملی داشتیم، توانستیم مجددا بازدید میدانی از شهرستان آق قلا داشته باشیم؛ در پی این بازدید و بررسی های انجام شده، سطح آب در اکثر مناطق آق قلا پایین آمده است و تنها ۳۰ درصدی آق قلا را همچنان آب فرا گرفته است.

خبر جدید  حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در غرفه گل گهر

وی افزود: مردم در تلاش هستند تا به زندگی عادی خود برگردند اما به جهت اینکه طبیعتا منازل آن ها نزدیک به ۲۲ روز زیر آب بوده است قطعا خانه هایشان دچار آسیب شده و نگرانی از بابت نشست منازل بسیار است و از این مرحله به بعد با توجه به اینکه آب های راکد هنوز هم در شهر وجود دارد بحث های بهداشتی بسیار حائز اهمیت است.

نماینده سمن های استان گلستان خاطر نشان کرد: وقتی مردم به خانه هایشان بر میگردند بسیاری از وسایلشان آسیب دیده است و نیاز مبرم به وسایل بهداشتی وجود دارد؛ گروه ها ی امدادی مختلفی هم از دستگاه های نظامی و نیروهای داوطلب مردمی در منطقه حضور دارند و در حال خدمت رسانی به مردم هستند.

خبر جدید  خون دادیم ،رنج کشیدیم و باسختی ها ساختیم که سربلند باشیم/ دریغ از تعهد برای حفظ شرایط بهینه و امن برای دانشجو

خسروی اظهار کرد: مردم در حال تخلیه آب منازل و گل و لای هستند اما طبیعتا شاید یک پروسه زمانی یک ماهه نیاز باشد تا به وضع قبلی بازگردند.

وی تصریح کرد: قطعا نیاز مردم به وسایل بهداشتی در حال حاضر بسیار است و در کنار آن، با توجه به اینکه خیلی از این خانواده ها قریب به ۲۲ روز درگیر سیل بودند نیاز مبرم به مباحث روان و روان شناختی و آموزش های روانی خواهند داشت.

خبر جدید  هوای پایتخت ناسالم برای گروه های حساس

نماینده سمن های استان گلستان گفت: ما قبل از آق قلا در شهرستان گنبد درگیر سیل بودیم که خوشبختانه مدیریت خوبی اتفاق افتاد و کارها به خوبی پیش می رود و هم اکنون در شهرستان گمیشان ده تا۱۵ درصد شهر را آب فراگرفته که در حال تخلیه آب هستیم .

خسروی ادامه داد:در این مدت خیلی از دستگاه های دولتی و نظامی ،ارتش ، سپاه و بسیج در کنار مردم بودند و در کنا ر نیروهای مردمی تلاش کردند