11:19:34 - سه‌شنبه 22 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

نمونه ایرانیِ کارت ویزا و مَستِر کارت طراحی شد+جزئیات سفرهای قسطی و ارزان به سراسر کشور

نمونه ایرانیِ کارت ویزا و مَستِر کارت طراحی شد+جزئیات سفرهای قسطی و ارزان به سراسر کشور
ایلنا: نادر عادلی‌نیا (یکی از طراحان سفر ارزان) گفت: ما نمی‌خواهیم آنچه که بانک‌ها در گذشته می‌خواستند اجرا کنند و در آن شکست خوردند را اجرا کنیم. بلکه…

نادر عادلی‌نیا (یکی از طراحان سفر ارزان) گفت: ما نمی‌خواهیم آنچه که بانک‌ها در گذشته می‌خواستند اجرا کنند و در آن شکست خوردند را اجرا کنیم. بلکه برنامه‌ریزی‌مان همانند همان چیزی است که در اروپا در حال اجراست. بر همین اساس برای شش ماهه ابتدایی هیچ سودی را درنظر نگرفته‌ایم. ابتدا می‌خواهیم طرح پا بگیرد و بعد به پنج میلیون گردشگر برسیم.

نادر عادلینیا (یکی از طراحان سفر ارزان و نماینده دفاتر مسافرتی در این طرح) درباره آخرین وضعیت طرح سفر ارزان به خبرنگار ایلنا گفت: باتوجه به اینکه امسال افزایش نرخ ارز و همچنین عوارض خروج از کشور را داشتیم؛ عملا تعداد سفرهای خارجی به شدت کاهش پیدا کرد و دفاتر مسافرتی با مشکلاتی مواجه شدند. در نتیجه نگاه چهار هزار و هفتصد شرکت خدمات مسافرتی در سراسر کشور به جاذبههای گردشگری داخلی معطوف شد. بر همین اساس طرح تازهای را برای سفرهای داخلی طراحی کردیم و اکنون در حال هماهنگی با جامعه هتلداران، اقامتگاههای بومگردی، شرکتهای حمل و نقل زمینی، هوایی، ریلی و موسسات مالی هستیم.

وی با بیان اینکه «گردشگری را از ایران شروع کنیم» و «گردشگر سلام» نام این طرح است، اظهار کرد: کلیات این طرح بر مبنای آسانسازی، افزایش کیفیت تورها و توزیع بستههای سفر در تمام فصول سال و استفاده بهینه از تمامی ظرفیتهای موجود صنعت گردشگری است تا وقتی دو روز تعطیل میشود؛ همه به جاده شمال هجوم نبرند و راهها بسته نشود.

این عضو انجمن صنفی دفاتر مسافرتی درباره اینکه این طرح قرار است به چه صورت عملی شود، گفت: در این طرح بحث تور مطرح شده و کیفیت در آن نقش مهمی دارد. به این ترتیب قبل از مطرح شدن بحث ارزانشدن سفر، بحث کیفیت مطرح است و بر همین اساس در همه وسایل حمل و نقل قسمت وی آی پی برای مسافراندرنظر گرفته شده است. همچنین در تمام تورها حتما راهنمای مجوزداراز سازمان میراث فرهنگی خواهیم داشت که متاسفانه اکنون خیلی محدود ازآنها در تور استفاده میشود. علاوه بر این موضوع نگاهما به بعد آسانسازی سفر نیز معطوف بوده است.

خبر جدید  در حوزه میراث‌فرهنگی غیر از پول اوضاع بقیه چیزها خوب است/سرمایه‌گذاری ۱۲۰ هزار میلیاردی بخش‌خصوصی در گردشگری/نگران خارج شدن آثارمان از فهرست میراث جهانی نباشید

وی افزود: آسانسازی به معنای تشویق افراد برای سفر است. یعنی اگر تور در همهجا یک میلیون و صد هزار تومان عرضه میشود، در این طرح با قیمت یک میلیون تومان ارائه میشود. در عین حال نیز به متقاضیان میگوییم که شما در ابتدا تنها ۲۰ درصد این مبلغ را بدهید و بعد از سفر، در چهار قست دویست هزار تومانیمابقی مبلغ را بدون اینکه ریالی به آن اضافه شده باشد، بپردازید. البته این موضوع به شرط آن است که توری که از ما گرفتهاند، دارای کیفیت بالا باشد و همه استانداردهای سازمان میراث در آن رعایت شده باشد. به نوعی سفر هم از نظر قیمتی پایینتر آمده و هم هیچ کارمزد ریالی به آن اضافه نمیشود. یعنی به نوعی میتوان گفت که سفر قسطی میشود.

عادلینیا همچنین در پاسخ به این سوال که آیا این طرح قرار است نمونه ایرانی کارت ویزا و مَستِر کارتی باشد که در اکثر نقاط جهان اعتبار دارد، گفت:همین طور است. ما برای این طرح با بانکها صحبت کردیمولی در عین حال خود آژانسهای مسافرتی نیز پیشقدم شدهو سرمایهگذاری اولیهای برای آن انجام دادهاند. به نوعیمیخواستیم که در این طرح بهطور کل متکی به بانکها نباشیم. بر همین اساس هرکدام از دفاتر شرکتکننده در طرح عددی را به عنوان سرمایه اولیه به کار تزریق میکنند. البته این موضوع برای هتلها به صورت دیگری اتفاق میافتد. درخواست ما از هتلها به این صورت است کهتعدادی از ظرفیتهای خالی خود را با تخفیف ویژهای به این طرح اختصاص بدهند.

وی افزود:ما میخواهیم از ظرفیت خالی هتلها در طول ۵۲ هفته سال استفاده کنیم. یعنی در هماهنگیها به هتل میگوییم که قطعا ظرفیت شما در عید و چند روز تعطیلی میانه سال تکمیل است ولی حداقل در ۱۰۰ روز از سال ظرفیت اشغال اتاقهایتان کمتر از ۵۰ درصد است. اگر تعدادی از ظرفیتهای خالی خودرا در طول سال با قیمت ارزانتر به ما بدهند، هم پکیج ما برای مسافران ارزانتر ارائه میشود و هم اتاقهای آنها خالی نمیماند.

خبر جدید  ترکیه هنوز انتخاب اول ایرانیان برای سفر است/ گردشگرانی که به اروپا می‌رود دیگر برنمی‌گردد

نماینده دفاتر مسافرتی در طرح سفر ارزان در بخش دیگری از صحبتهایش گفت: یکی دیگری از مشکلاتی که ما داشتیم، مراجعه مردم به بانک بود. چراکه به عنوان مثال اگر فردی بخواهد یک کارت ده میلیون تومانی را از بانک بگیرد، باید برای دریافت آن حداقل یکی و نیم میلیون تومان سپرده بگذارد و به این صورت هشت و نیم میلیون تومان به فرد متقاضی میرسد. علاوه بر این موضوعبانک برای اعطایکارت، کارمزد را هم در نظر گرفته و ضامن هم میخواهد. به این ترتیب فردی که میخواهد چند روز به سفر برود، حداقل فقطیک هفته باید درگیر گرفتن کارت سفر باشد.

وی افزود: با توجه به اینکهپروسه بانک برای مردم سخت است،ما سعی کردیمدر این طرح این مشکل را حل کنیم. به این صورت این کار را هممجموعه آژانسهای هواپیمایی انجام میدهند. یعنی قبلا دفاتر مسافرتی از اعتبارات خود کارتها گرفتهاند و مسافر برای اعطای اعتبارات به آنها مراجعه میکند. به این ترتیب گردشگران متقاضی کارت سفر را از آژانسها میگیرند و قسطهای آن را نیز به آژانسها میدهند. فرایند قسطها نیز چند مرحلهای است که به عنوان مثال در مرحله اول مسافر در چهار ماه مبلغ اخذ شده را بدون هیچ کارمزدی پس میدهد ولی اگر خود مسافر نتواند در این تعداد ماه مبلغ را بپردازد و راغب باشد که در تعداد ماه بیشتری قسط خود را بپردازد، باید از مرحله دوم و سوم طرحاستفاده کند که در آن بسته به تعداد ماه اضافه شده کارمزدی بسیار ناچیزی که پنجاه درصد کمتر از کارمزد بانک است برای آندر نظر گرفته میشود.

عادلینیا ضمن اعلام اینکه این طرحیک الگو و طرح جدید است که با کمکشرکتهای هواپیمایی و هتلداران و مجموعه شرکتهای حمل و نقل قابل انجام است، ادامه داد: در حقیقت ما نمیخواهیم آنچه که بانکها در گذشته میخواستند اجرا کنند و در آن شکست خوردند را اجرا کنیم. بلکه کار یک حرکت تازه است که براساس پیشبینی ما اگر متولیان گردشگری برای آن دست به دست هم دهند، میتواند۵ میلیون نفر به ظرفیت گردشگران داخلی ما اضافه کند. میتوان با این طرح همانندکشورهای اروپاییدر طول فصلها میزبان تیپهای مختلفی از آدمها باشیم. به عنوان مثال در زمان مدارس قطعا کسانی که بچههای مدرسهای دارند برای رفتن با مشکل مواجهاند ولی بازنشستهها چنین مشکلی ندارند.

خبر جدید  نمایش هنر ایرانی در هشتاد و سومین رویداد فلورانس+عکس

وی همچنین درباره اینکه آیا این طرح قرار است به صورت موقتی اجرا شود یا اینکه برای دائم بودن آن برنامهریزی صورت گرفته است، گفت: برنامهریزی که ما در حال انجام آن هستیم همانند همان چیزی است که در اروپا در حال اجرا شدن است همچون مستر کارت و ویزا است. بر همین اساس اکنون برنامه ما این است که هتلهایی که آمادگی خود را اعلام میکنند برای این طرح با آنها قرارداد سالیانه ببندیم و تعداد اتاقی در تایمهاییبا توافق طرفین به طرح داده میشود. البته ممکن است در ابتدا هتلها تعداد اتاقهای کمی را در اختیار ما قرار دهند ولی وقتی طرح و گردش مالی آن را ببینند، قطعا اتاقهای بیشتری را در اختیار میگذارد.

عادلینیا در پایان گفت: اگر بخواهیم به این طرح هممدل سنتی وقدیمی که بوده نگاه کنیم، قطعاشکست میخورد. در حقیقت نگاه مابلندمدت است. بر همین اساس برای شش ماهه ابتدایی هیچ سودی رادر نظر نگرفتهایم.ما ابتدامیخواهیمطرح پا بگیرد و به آن هدف پنج میلیون گردشگر برسیم، بعد از آن قطعا سودآوری هم خواهد داشت.در نهایت پیشبینی ما این است که این طرح مقطعی نیست. چراکه هماننداین طرح را به شخصه تا به امروز ندیدهام. طرح ما متفاوت بوده ویکی از حسنهای آناین است که حتی قابلکپیبرداری نیست.در حال حاضر نیزتنها حمایت معنوی سازمان میراث فرهنگی را میخواهیم و بر همین اساس قول تبلیغات این طرح از طرف جناب تیموری به ما داده شده وقرار شده که برای تبلیغات هیچ هزینهای نپردازیم.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد