1:25:23 - یکشنبه 6 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

نمایش میراث مشترک ایران و جهان در ۱۰ کشور عضو اکو

نمایش میراث مشترک ایران و جهان در ۱۰ کشور عضو اکو
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از سازمان میراث فرهنگی،مرتضی رضوانفربا اشاره به برپایینمایشگاه تابلوهای پژوهشی در حوزۀ میراث مشترک ایران و جهان در ۱۰ کشور عضو اکو، پیشینه برگزاری این نمایشگاه را اجرای پروژه «بررسی کتیبههای فارسی در جهان» عنوان کرد. عضو هیأت علمی پژوهشکده زبانشناسی، کتیبهها و متوناز جمله دستاوردهای اجرای این پروژه […]

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از سازمان میراث فرهنگی،مرتضی رضوانفربا اشاره به برپایینمایشگاه تابلوهای پژوهشی در حوزۀ میراث مشترک ایران و جهان در ۱۰ کشور عضو اکو، پیشینه برگزاری این نمایشگاه را اجرای پروژه «بررسی کتیبههای فارسی در جهان» عنوان کرد.

عضو هیأت علمی پژوهشکده زبانشناسی، کتیبهها و متوناز جمله دستاوردهای اجرای این پروژه را برگزاری نمایشگاهی با عنوان «مساجد ایرانی در مسیر راه ابریشم» در سمینار راه ابریشم در عشقآباد ذکر کرد و افزود: ابوذر ابراهیمیترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در این سمینار که توسط یونسکو برگزار شده بود، پیشنهاد این نمایشگاه را در ۴۰ سالگی انقلاب با همکاری کشورهای عضو اکو مطرح کرد.

رضوانفر با بیان اینکه تابلوهای به نمایش درآمده در این نمایشگاه متشکل از عکس بنا، عکس کتیبه و متن خوانده شده از کتیبه و اطلاعاتی درباره بناهستند، تصریح کرد: این تابلوها پژوهشی هستند و صرفاً جنبه تصویری ندارند.

وی با اشاره به برگزاری این نمایشگاه در ۱۰ کشور عضو اکو بهطور همزمان با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، اکو و پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری گفت: تماماین کشورها دارای کتیبههای فارسی و میراث مشترک هستند.

رضوانفر با بیان اینکه برخی از این نمایشگاهها با برگزاری نشستهای علمی همراه خواهد بود، افزود: پژوهش میراث مشترک ایران و جهان، به صورت میدانی انجام شده و از بنادر شرقی چین تا شرق افریقا و قلب اروپا را شامل میشود و گسترۀ تبادلات فرهنگی و تمدنی ایران و جهان را به نمایش میگذارد.

انتهای پیام/۴۰۷۶


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  چاه‌کوه جاذبه‌ای در دل هرمزگان/ عجایب هفتگانه ایران کجاست؟

تبليغات
بانک پاسارگاد