0:42:23 - شنبه 26 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

نمایشگاه ایران مهد تمدن، در راه اسپانیا و دانمارک

نمایشگاه ایران مهد تمدن، در راه  اسپانیا و دانمارک
به گزارش روز جمعه ایرنا،سید علی‌ پاکدامن افزود‌: در نمایشگاه ایران مهد تمدن ۱۹۶ قطعه آثار بسیار ارزشمند باستانی و تاریخی از جمله ۲۰ قطعه طلا ، یک ماکت از کتیبه های‌ سربازان دوره داریوش اول به همراه دو مجسمه به نمایش در می اید.وی ادامه داد : این نمایشگاه از ۱۴ مارس تا ۱ […]

به گزارش روز جمعه ایرنا،سید علی‌ پاکدامن افزود‌: در نمایشگاه ایران مهد تمدن ۱۹۶ قطعه آثار بسیار ارزشمند باستانی و تاریخی از جمله ۲۰ قطعه طلا ، یک ماکت از کتیبه های‌ سربازان دوره داریوش اول به همراه دو مجسمه به نمایش در می اید.
وی ادامه داد : این نمایشگاه از ۱۴ مارس تا ۱ سپتامبر (۲۳ اسفند ۹۷ تا ۱۰ شهریور ۹۸ ) در اسپانیا برگزار می شود.
وی خاطرنشان کرد که این نمایشگاه،مرور تاریخ کشورمان از اولین حضور انسان در ایران در حدود ۳۰۰ هزار سال پیش تا اسلامی شدن در قرن هفتم میلادی است.
پاکدامن با بیان اینکه معرفی‌ پیشینه تمدنی ایران از اهداف برپایی این نمایشگاه است ، افزود : نمایشگاه ایران مهد تمدن پیشتر در هلند برپا شد.
وی ابراز امیدواری کرد که در آینده نمایشگاه آثار موزه باستانشناسی آلیکانته در ایران برپا شود.
سزار آئوگوستو آسنسیو نماینده فرهنگی‌ استان آلیکانته نیز طی سخنانی، ایران را دروازه خاورمیانه و غرب دانست و گفت که نمایشگاه ایران مهد تمدن باتوجه با آثاری که قرار است در ان عرضه شود ، با استقبال گسترده مردم منطقه روبه خواهد شد.
آسنسیو تصریح کرد که اثار ایران مهد تمدن در سه سالن این موزه به نمایش گذاشته خواهد شد و از هلند به این موزه می آید و مقرر شده این نمایشگاه قبل از بازگشت آثار به ایران در دانمارک نیز برپا شود.
شبس**اروپام *۴*۴۹۱** ۱۹۱۷

خبر جدید  3 قطعه اشیاء تاریخی در ورامین کشف شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد