11:11:58 - چهارشنبه 2 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

ناشناخته بودن جایگاه موزه‌های دانشگاهی از چالش‌های تحقق نظام نوآوری

ناشناخته بودن جایگاه موزه‌های دانشگاهی از چالش‌های تحقق نظام نوآوری
رئیس مرکز تحقیقات سیاست‌ علمی کشور، رونق علم را در گرو اثرگذاری و نفوذ در لایه‌های مختلف جامعه دانست و گفت: از اقتضائات تحقق نظام نوآوری، موزه‌های دانشگاهی هستند که تاثیر بالای اجتماعی و نیز ارتباط تنگاتنگ علم و عامه را محقق می‌کنند.

به گزارش ایسنا،دکتر وحید احمدی امروز در پنجمین نشست تخصصی موزه‌های دانشگاهی با بیان اینکه مبنای نظام نوآوری اقتضائات خودش را دارد، اجزای پازل این نظام را مراکز نوآوری، پارک‌ها و نیز موزه‌های دانشگاهی دانست و گفت: در تحقق این نظام که با نگرش جامع توسعه علمی شکل می‌گیرد، تلقی ما از دانشگاه نسل جدید آن به عنوان دانشگاه کارآفرین و نیز تاثیرگذاری بالای اجتماعی است.

خبر جدید  متولیان امامزاده عبدالله هنوز کار خودشان رامی‌کنند...

وی لازمه تاثیرگذاری بالای اجتماعی دانشگاه را ارتباط و تعامل با فهم مردم از علم و توسعه دانست و تاکید کرد: رونق علم در گرو اثرگذاری و نفوذ در لایه‌های مختلف جامعه است.

رئیس مرکز تحقیقات سیاست‌ علمی کشور همچنین بلوغ بشری را در گرو ارتباطات تنگاتنگ علم با لایه‌های بشری و نیز ارتباطات باز دانشگاه با جامعه دانست و یادآور شد: موزه‌های دانشگاهی ابزاری هستند که این ارتباط تنگاتنگ را محقق می‌کنند.

خبر جدید  آمارهای گردشگری سال آینده اصلاح می‌شود؟

احمدی با بیان اینکه موزه علم از طریق زبان نرم‌افزاری و سخت‌افزاری خود تا سال‌ها بر ذهن مردم تاثیر می‌گذارد، خاطرنشان کرد: امروز باید از مفاهیم یادگیری به فهم عمیق برسیم که در موزه‌های علم و موزه‌های دانشگاهی قابل تحقق است.

وی در پایان برخی چالش‌ها در مسیر تحقق نظام نوآوری را ناشناخته بودن جایگاه موزه‌های دانشگاهی در نزد مسئولان از جمله مسئولان دانشگاه، عدم بکارگیری افراد متخصص در این حوزه و شبکه‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری دانست و تصریح کرد: در کشور ما اگر کار بزرگ نباشد، نیازی به بزرگان نیست که این رویه باید اصلاح شود.

خبر جدید  برگزاری اولین همایش گردشگری خوراک در لاهیجان

انتهای پیام


منبع :: https://www.isna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد