۱۹:۳۵:۵۰ - یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

موقعیت جغرافیایی چادر حجاج ایرانی در صحرای عرفات و منا/سرانه اسکان هر زائر کمتر از یک‌ونیم متر

موقعیت جغرافیایی چادر حجاج ایرانی در صحرای عرفات و منا/سرانه اسکان هر زائر کمتر از یک‌ونیم متر
سرپرست اداره‌کل اسکان سازمان حج و زیارت توضیحاتی را درخصوص کیفیت چادرهای عرفات و منا، محل اسکان، متراژ تعیین‌شده برای حجاج ایرانی در منا و عرفات بیان کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مرتضی اسدزاده سرپرست اداره کل اسکان سازمان حج و زیارت درباره برنامهریزیها برای اسکان در عرفات و منا، اظهار کرد: وسعت جغرافیایی منا و عرفات بهگونهای است که امکان گسترش آن وجود ندارد، بنابراین زائران باید در همین فضای موجود ایام تشریق را سپری کنند.

وی به محدودیتهای بالفعل پیشِرو در بحث منا و عرفات اشاره کرد و افزود: مهمترین موضوع به محدودیت فضای اسکان در منا و عرفات بازمیگردد و این مهم فقط مربوط به حجاج ایرانی نیست، بلکه حجاج همه کشورها با این محدودیتها مواجه هستند.

سرپرست اداره کل اسکان حج و زیارت با بیان اینکه امکانات منا و عرفات در ایام تشریق بهحالت اردویی و برای همه زائران است، توضیح داد: فضای منا و عرفات دارای محدودیتهایی است که همه زائران باید به آن توجه داشته باشند و با سعه صدر این ایام را بگذرانند.

اسدزاده با ابراز اینکه "موقعیت جغرافیایی چادرهای کشورمان در منا و عرفات در جایگاه مناسبی قرار دارد"، گفت: در عرفات حدود ۱۱۷هزار مترمربع در اختیار ما قرار دارد؛ در منا نیز حدود ۵هزار و ۲۰۰ چادر تحویل ما میشود. سرانه اسکان برای هر زائر در عرفات حدود یک متر و چهل سانت و در منا حدود یک مترمربع در نظر گرفته شده است.

سرپرست اداره کل اسکان سازمان حج و زیارت با تأکید بر اینکه محدودیتهای اسکان در عرفات و منا برای همه حجاج کشورهای اسلامی است، گفت: بهتر است زائران در این ایام بهطور دقیق به توصیههای مدیر و روحانی کاروان توجه داشته باشند.

بهگفته اسدزاده، زائران از همراه داشتن وسایل غیرضروری و جاگیر در مشاعر طی ایام تشریق خودداری کنند.

وی همچنین راجع به کیفیت مناسب چادرها و امکانات در نظر گرفتهشده در عرفات و منا گفت: چادرهای عرفات و منا از کیفیت مطلوبی برخوردار است که مانع نفوذ گرما میشود؛ همچنین سیستم خنککننده و کولرهای گازی در عرفات وجود دارد.

اسدزاده در پایان تصریح کرد: چادرها در ایام تشریق براساس ظرفیت موجود اعلامشده بهصورت کاروانی و مجموعهای و در چارچوب نقشه تعیینشده، تقسیم و به مدیران کاروانها اعلام میشود.

انتهای پیام/*


منبع :: موقعیت جغرافیایی چادر حجاج ایرانی در صحرای عرفات و منا/سرانه اسکان هر زائر کمتر از یک‌ونیم متر

تبليغات
بانک پاسارگاد