19:35:50 - یکشنبه 2 ژوئن 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

موقعیت جغرافیایی چادر حجاج ایرانی در صحرای عرفات و منا/سرانه اسکان هر زائر کمتر از یک‌ونیم متر

موقعیت جغرافیایی چادر حجاج ایرانی در صحرای عرفات و منا/سرانه اسکان هر زائر کمتر از یک‌ونیم متر
سرپرست اداره‌کل اسکان سازمان حج و زیارت توضیحاتی را درخصوص کیفیت چادرهای عرفات و منا، محل اسکان، متراژ تعیین‌شده برای حجاج ایرانی در منا و عرفات بیان کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مرتضی اسدزاده سرپرست اداره کل اسکان سازمان حج و زیارت درباره برنامهریزیها برای اسکان در عرفات و منا، اظهار کرد: وسعت جغرافیایی منا و عرفات بهگونهای است که امکان گسترش آن وجود ندارد، بنابراین زائران باید در همین فضای موجود ایام تشریق را سپری کنند.

وی به محدودیتهای بالفعل پیشِرو در بحث منا و عرفات اشاره کرد و افزود: مهمترین موضوع به محدودیت فضای اسکان در منا و عرفات بازمیگردد و این مهم فقط مربوط به حجاج ایرانی نیست، بلکه حجاج همه کشورها با این محدودیتها مواجه هستند.

خبر جدید  ایران برای تأسیس اتحادیه بین‌المللی آثار باستانی اقدام می‌کند

سرپرست اداره کل اسکان حج و زیارت با بیان اینکه امکانات منا و عرفات در ایام تشریق بهحالت اردویی و برای همه زائران است، توضیح داد: فضای منا و عرفات دارای محدودیتهایی است که همه زائران باید به آن توجه داشته باشند و با سعه صدر این ایام را بگذرانند.

اسدزاده با ابراز اینکه "موقعیت جغرافیایی چادرهای کشورمان در منا و عرفات در جایگاه مناسبی قرار دارد"، گفت: در عرفات حدود ۱۱۷هزار مترمربع در اختیار ما قرار دارد؛ در منا نیز حدود ۵هزار و ۲۰۰ چادر تحویل ما میشود. سرانه اسکان برای هر زائر در عرفات حدود یک متر و چهل سانت و در منا حدود یک مترمربع در نظر گرفته شده است.

خبر جدید  تزریق واکسن مننژیت برای حجاج اجباری است

سرپرست اداره کل اسکان سازمان حج و زیارت با تأکید بر اینکه محدودیتهای اسکان در عرفات و منا برای همه حجاج کشورهای اسلامی است، گفت: بهتر است زائران در این ایام بهطور دقیق به توصیههای مدیر و روحانی کاروان توجه داشته باشند.

بهگفته اسدزاده، زائران از همراه داشتن وسایل غیرضروری و جاگیر در مشاعر طی ایام تشریق خودداری کنند.

وی همچنین راجع به کیفیت مناسب چادرها و امکانات در نظر گرفتهشده در عرفات و منا گفت: چادرهای عرفات و منا از کیفیت مطلوبی برخوردار است که مانع نفوذ گرما میشود؛ همچنین سیستم خنککننده و کولرهای گازی در عرفات وجود دارد.

خبر جدید  لزوم تکمیل اطلاعات ودیعه‌گذاران حج تمتع تا بهمن ۸۵

اسدزاده در پایان تصریح کرد: چادرها در ایام تشریق براساس ظرفیت موجود اعلامشده بهصورت کاروانی و مجموعهای و در چارچوب نقشه تعیینشده، تقسیم و به مدیران کاروانها اعلام میشود.

انتهای پیام/*


منبع :: موقعیت جغرافیایی چادر حجاج ایرانی در صحرای عرفات و منا/سرانه اسکان هر زائر کمتر از یک‌ونیم متر

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد