11:38:24 - یکشنبه 23 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

موزه گرمابه پهنه سمنان میزبان نمایشگاه زن به ظن تاریخ

موزه گرمابه پهنه سمنان میزبان نمایشگاه زن به ظن تاریخ
ایلنا: کارشناس حفاظت و مرمت آثار تاریخی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: موزه گرمابه پهنه سمنان میزبان نمایشگاه "زن به ظن تاریخ" شد.

کارشناس حفاظت و مرمت آثار تاریخی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: موزه گرمابه پهنه سمنان میزبان نمایشگاه "زن به ظن تاریخ" شد. به گزارش ایلنا، راضیه طاهری (کارشناس حفاظت و مرمت آثار تاریخی اداره کل میراثفرهنگی، صنایعدستی و گردشگری استان سمنان) با اشاره به برگزاری نمایشگاه "زن به ظن تاریخ" گفت: در این نمایشگاه بیش از ۹۰ اثر از دورههای مختلف تاریخی و از نقاط مختلف کشور در رابطه با بانوان گردآوری و به نمایش عموم گذاشته شده است. وی گفت: این نمایشگاه با هدف افزایش آگاهی جامعه و بانوان نسبت به جایگاه و مقام والای زن در طول تاریخ، تغییر دیدگاه گردشگران خارجی و داخلی، آشنایی با حکومتگران زن، مقایسه تطبیقی جایگاه زنان در ایران و جهان و … برپا شده است. طاهری از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه را آشنایی با زنان شاهنامه، برقراری ارتباط با گروههای هدف از جمله دانشجویان، دانش آموزان و انجمنهای مرتبط با فعالیتهای اجتماعی بانوان، نمایش آثار ارزشمند موجود در مخزن اشیا به صورت دورهای و ارتقا و پویایی سیستم اداری عنوان کرد. وی با بیان اینکه اشیای به نمایش در آمده در این نمایشگاه مربوط به دورههای مختلف پیش از تاریخ، تاریخی و اسلامی است، افزود: زیورآلات مربوط به محوطههای تاریخی استان سمنان(تپه حصار دامغان، خرند و فینسک)، تندیس ایزدبانوان دوره ایلامی، سکههایی با نقش بانوان به عنوان ملکه و پادشاه مربوط به دورههای تاریخی و اسلامی، نمایش ظروف با جنسیتهای مختلف سفال، سرامیک، چوب با نقش بانوان و وسایل مرتبط با آرایش بانوان و زیور آلات مربوط به دورههای سلجوقیان، ایلخانان، صفویان ، زندیان و افشاریان ، قاجاریه و پهلوی است. وی گفت: این نمایشگاه با مشارکت موزه گرمابه پهنه و موزه مهر و سکه کومش در سربینه موزه گرمابه پهنه برپا شده و تا چهاردهم دی ماه به روی علاقمندان گشوده است. علاقمندان برای بازدید از نمایشگاه زن به ظن تاریخ میتوانند همه روزه صبحها از ساعت ۸.۳۰ تا ۱۲.۳۰ و عصرها از ساعت ۱۶.۳۰ تا ۱۹.۳۰ از این نمایشگاه دیدن کنند.
منبع :: https://www.ilna.ir

خبر جدید  بافت کهن و فرهنگ صدها ساله شهرهای ایرانی در حال نابودی است/ عکسی ۱۲۰ ساله را می‌توان در یزد تنها با ۵۰ هزار تومان خرید/ چرا از میراث ارزشمندمان نگهداری نمی‌شود؟
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد